opis badania MR: ACL rozwłóknione, o falistym przebiegu, z obrazem conajmniej częściowego przerwan
1
odpowiedzi
opis badania MR:
ACL rozwłóknione, o falistym przebiegu, z obrazem conajmniej częściowego przerwania części bliższej,
Łakotka przyśrodkowa: z zmianami śródłąkotkowymi rogu tylnego, bez jednoznacznej łączności z brzegami stawowymi,
Łakotka boczna podejrzenie niewielkiego uszkodzenia obwodowego, podłużnego rogu tylengo,
Troczek przyśrodkowy częściowo uszkodzony,
Wnioski: Uszkodzenie ACL z typowymi obszarami "stłuczenia" szpiku kostego. Podejrzenie niewielkiego uszkodzenia LM. Częściowe uszkodzenie struktur torebkowo więzadłowych.
Kolano nie zgina się całkowicie a uraz nastąpił 7 dni temu. Chciałbym zapytać czy w moim przypadku z opisanymi wyzej uszkodzeniami konieczny będzie zabieg np artroskopii lub jakiś inny czy być może uda się przywrócić staw kolanowy do normy przez rehabilitację? Z góry dziękuje za odpowiedz.
ACL rozwłóknione, o falistym przebiegu, z obrazem conajmniej częściowego przerwania części bliższej,
Łakotka przyśrodkowa: z zmianami śródłąkotkowymi rogu tylnego, bez jednoznacznej łączności z brzegami stawowymi,
Łakotka boczna podejrzenie niewielkiego uszkodzenia obwodowego, podłużnego rogu tylengo,
Troczek przyśrodkowy częściowo uszkodzony,
Wnioski: Uszkodzenie ACL z typowymi obszarami "stłuczenia" szpiku kostego. Podejrzenie niewielkiego uszkodzenia LM. Częściowe uszkodzenie struktur torebkowo więzadłowych.
Kolano nie zgina się całkowicie a uraz nastąpił 7 dni temu. Chciałbym zapytać czy w moim przypadku z opisanymi wyzej uszkodzeniami konieczny będzie zabieg np artroskopii lub jakiś inny czy być może uda się przywrócić staw kolanowy do normy przez rehabilitację? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Wskazania do leczenia operacyjnego zależą od wieku, aktywności pacjenta i stanu kolana. W przypadku osób młodych, aktywnych z niestabilnością optymalnym rozwiązaniem jest naprawa więzadła metodą Internal Brace. Teraz należy zwrócić się do rehabilitanta, należy przywrócić zakres ruchu i kontrolę mięśniową.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Od półtora tygodnia odczuwam ból w dolnej części prawego kolana (pod kolanem) od wewnętrznej strony. Ból nie jest silny i jest tylko i wyłącznie wtedy jak w pozycji stojącej próbuję unieść prawą nogę do góry ze stopą skierowaną w kierunku uda. Podejrzewam że sobie coś nadciągnąłem. Gram amatorsko…
- Jestem osobą która miała w wieku dojrzewania zaburzenia odżywiania. Nie jestem pewna czy z nich wyszłam. Jestem introwertykiem, mam problem z mówieniem o tym co potrzebuje i swoich emocjach. Boję się rozmów z osobami z którymi jestem związana emocjonalnie. Jak zaczyna się jakiś temat mam "blokadę"…
- maz zrobił usg jamy brzusznej miał wycięty guzek pęcherza moczowego a teraz wyszlo ze pęcherz moczowy z wwpuklajacymisie strukturami do 28 mm dio jego światłą -recidiva co to oznacza
- Chodzi o moją przyjaciółkę, która ma problemy z rodziną. Z daleka wyglądają na szczęśliwą familię, mają własny dom, z ogrodem na wsi, są zamożni. Jednak rodzice nie pomagają swojej córce finansowo, musi pracować i łączyć to z trudnymi studiami, a do tego mieszkają w bardzo małej miejscowości,…
- Choruje na młodzieńcze zapalenie stawów od 6 roku zycia ,aktualnie mam 27 lat . Od ok 4 lat biorę między innymi metrotexat . Jak zacząłem brać metrotexat też nic mi nie dolegało . Moje pytanie brzmi czy jeśli nic nie dolega jest sens żeby brać go tak długo ?
- Hello, I am looking for a french- and polish-speaking speech therapist in Warsaw, for my 4 year-old son. My son is bilingual and should follow sessions twice a week (diagnosed in France) Best Regards, Nicolas
- Mam 23 lata, odkąd pamietam całe życie sie odchudzam, chudnę i tyje na zmianę. Ostatnio mam duże problemy z jedzeniem, są dni kiedy potrafię cały dzień jeść bez przerwy, ciagle sięgać po coś co mam pod ręka albo isc 5 razy do sklepu po coś do jedzenia mimo ze nie jestem głodna. Przestaje jeść…
- Mam 23 lata, odkąd pamietam całe życie sie odchudzam, chudnę i tyje na zmianę. Ostatnio mam duże problemy z jedzeniem, są dni kiedy potrafię cały dzień jeść bez przerwy, ciagle sięgać po coś co mam pod ręka albo isc 5 razy do sklepu po coś do jedzenia mimo ze nie jestem głodna. Przestaje jeść…
- Mam 23 lata, odkąd pamietam całe życie sie odchudzam, chudnę i tyje na zmianę. Ostatnio mam duże problemy z jedzeniem, są dni kiedy potrafię cały dzień jeść bez przerwy, ciagle sięgać po coś co mam pod ręka albo isc 5 razy do sklepu po coś do jedzenia mimo ze nie jestem głodna. Przestaje jeść…
- Mam pytanie czy przy niedoczynność tarczycy ciężko jest schudnąć?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.