Opinia psychologa przed wizytą u psychiatry.

5 odpowiedzi
Moja 26 letnia córka miała pierwsza wizytę u psychiatry z powodu depresji. Pani psychiatra powiedziała,że dla lepszej oceny stanu zdrowia ważna była by nie wiem jak to nazwać "opinia" , "diagnoza" psychologa. Ja mam pytanie czy na jednej wizycie możliwe jest robienie opinii. Nie ukrywam,że znaczenie mają tu finanse.
Witam, Aby napisać opinie psycholog musi poznać córkę, a także zbadać ją pod kątem zaburzeń afektywnych czy cech osobowości. Taka procedura wymaga od 2-5 spotkań. Pozdrawiam

Dzień dobry! Czasem diagnostyka psychologiczna potrzebna jest dla szerszego rozumienia i możliwości pomocy. Konsultacje diagnostyczne mogą mieć charakter jednorazowej wizyty albo kilku wizyt - sądzę jednak, że już jedno spotkanie może pozwolić zobaczyć i opisać część mechanizmów, które moga pomóc później w leczeniu psychiatrycznym także. Zapraszam do kontaktu.
Witam Panią, oczywiście, wystawię opinię w cenie jednej wizyty plus normalnie odbędzie się terapia godzinna. Pozdrawiam ciepło Psycholog Adrian Szafrański
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
zazwyczaj pełna diagnoza psychologiczna w kierunku depresji jest możliwa na jednej wizycie, jednakże na wyniki diagnozy (opinię) należy poczekać co najmniej jeden dzień. Procedura wygląda tak, że psycholog na wizycie diagnostycznej przeprowadza wywiad i testy. W związku z faktem, iż wyniki testów należy przeliczyć, a wywiad usystematyzować, to opinia przygotowywana jest po takim spotkaniu i wysyłana pocztą/odbierana osobiście w inny dzień. Jeśli wyniki testów i wywiadu są niejednoznaczne psycholog może poprosić klienta o kolejne spotkanie, jednakże za taką wizytę zazwyczaj już się nie płaci. Oczywiście procedura u każdego psychologa może wyglądać inaczej, więc warto pytać się, jakie rozwiązania organizacyjne stosuje dany specjalista.
Honorata Ruban
Jak najbardziej na jednej wizycie można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić czy córka ma depresję czy nie. Jeśli diagnoza by się potwierdziła wskazana byłaby jednak terapia.