operacja powiekszenia piersi

9 odpowiedzi
Witam panuje operację powiększania piersi chciałabym sie dowiedzieć opinii lekarzy na temat wkładek firmy motiva a dokładnie o ich gwarancje jaka posiadają po jakim czasie należy je wymienić?
Szanowna Pani
Firma daje 10 lat gwarancji. Jednak nie ma konieczności wymiany po tym czasie. Jeżeli nic się nie dzieje może je Pani dalej nosić
Pozdrawiam Marek Muraszko

Obecnie nie ma wskazań do wymiany implantów, jeśli nie stwierdza się ich pęknięcia. O gwarancję implantów konkretnej firmy proszę zapytać lekarza, który będzie je Pani wszczepiał lub przedstawiciela firmy.
Zapewne wykażę się indolencją w kwestii implantów piersiowych, ale... pierwszy raz słyszę o takich implantach. Osobiście stosuję Polytech lub Mentor. Nie wiem czy ktoś z kolegów plastyków stosuje implanty Motiva.
Szanowna Pani, najlepiej pytanie kierowiac do firmy, która udziela gwarancji na te wkładki. Czas wymiany wkladek na ogol nie zalezy od firmy produkujacej. Łukasz Ulatowski
Dzień dobry Pani,

Powiększenie piersi stanowi ogromną szansę kształtowania pięknego biustu, dopasowanego ściśle do preferencji Pacjentki. Implanty wraz z ich różną charakterystyką powinny być indywidualnie wybrane dla potrzeb każdej Pacjentki.

Nowa, poprawiona sylwetka kobiety wzmacnia jej samopoczucie, własny wizerunek, wraz z silnym zastrzykiem pewności siebie w wielu aspektach życia. Często, pacjentki po operacji zmieniają garderobę dla jeszcze bardziej wyrazistego podkreślenia swojej kobiecości. Dlatego zrozumiałym jest, że niewiele kobiet tuż po operacji zastanawia się nad wszelkimi ewentualnymi problemami, na przykład jak długo ich piersi utrzymają piękny kształt i rozmiar. Zgodnie z nasuwającą się kuszącą sugestią, implanty powinny zapewnić „stały” efekt estetyczny - co jednak warto od razu zamienić na słowo „długotrwały”. Obecnie nie ma protez, które byłyby zaprojektowane na całe życie, mimo iż producenci implantów znacznie udoskonalili swój asortyment. W idealnej sytuacji, implanty mogą rzeczywiście starczyć na całe życie. W wielu jednak przypadkach implanty mogą być umiejscowione tak długo, jak nawet 25 lat. Rzadko, protezy muszą zostać wymienione w ciągu pierwszych kilku lat po zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, producenci implantów piersi twierdzą, że produkty powinny trwać nienaruszone średnio od 10 do 15 lat. Nie istnieje natomiast żaden okres przydatności, po którym prawidłowy implant powinien być wyjęty. Trwałość implantów piersi zależy często indywidualnie od danej osoby. Przez normalne codzienne czynności implanty ulegają bardzo powolnemu zużyciu i finalnie mogą wymagać wymiany. Z biegiem czasu zmienia się również kształt samych piersi, a także może się odmienić pożądana wielkość piersi. W przypadku uszkodzenia implantu, producenci są bardzo wspierający z wieloma dostępnymi opcjami gwarancji. Ogólnie rzecz biorąc, bezpieczne, długotrwałe, dobrze zaprojektowane implanty są dostępne dla Państwa potrzeb estetycznych i rekonstrukcyjnych.

Pozdrawiam,
Paweł Szychta
Stosuję implanty Motiva i w mojej opinii są to bardzo dobre implanty, po operacji piersi s bardzo naturalne i miękkie. Impanty mają 10 lat gwarancji, można ją przedłużyć. Nie wymagają wymiany. dr Joanna Jędrys chirurgplastyczny-krakow.pl
Dzień dobry.
Wszystkie topowe firmy produkujące implanty dają długą gwarancję na implanty. Nie ma terminu w jakim należy wymienić implanty. Jeśli nic się nie dzieje, nie zmienia się masa ciała, to nie ma potrzeby zmiany. Należy corocznie wykonywać badanie USG piersi i zgłaszać się na badanie kontrolne. Najlepiej umówić się na wizytę do lekarza chirurgii plastycznej, który dokładnie opowie o rodzajach implantów, pokaże przykładowe implanty, pomoże podjąć decyzję.
Pozdrawiamy,
Zespół Gabinetu dr Marty Raczkowskiej
Dobry wieczór, firma Motiva daje gwarancję na 10 lat. Nie znaczy to, że po 10 latach należy implanty wymienić. Implanty wymienia się wtedy, kiedy są uszkodzone, torebka łącznotkankowa otaczająca je ulega znacznemu pogrubieniu i deformuje implant lub gdy piersi "spłynęły" z implantów i opadają. Ewentualnie gdy pacjentka decyduje się na wszczepienie innych co do wielkości lub kształtu, implantów.
Pozdrawiam,
T.Witwicki
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
ja nie pracuję na Motivie. W tej chwili najlepszą gwarancję daje Mentor.

Pozdrawiam

Lek. Piotr Drozdowski
Specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS