Operacja halluxów. Metoda Lograsso czy jest właściwym wyborem?

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,
Od około 7 roku życia mam płaskostopie i niestety pogłębiające się halluksy. Aktualnie mam 27 lat i jestem czynna zawodowo (w pracy dużo chodzę, jeżdżę samochodem, ale bywają dni, kiedy głównie siedzę przez 8 godzin lub więcej). Siedem lat temu byłam już zakwalifikowana do operacji na jedną stopę (hallux valgus) jednak wówczas nie poddałam się jej. Aktualnie moja sytuacja wygląda następująco. Halluksy są duże. Od wielu lat (kilkunastu) są nieustannie zaczerwienione. Mam problem z doborem butów. Po kilku godzinach na obcasie cierpię przez kilka dni bądź dłużej (np. buty założone na jeden wieczór – wesele). Chciałabym się poddać operacji, bo dla mnie to jedyne w tym momencie wyjście (jestem jeszcze przed założeniem rodziny i dopiero kilka miesięcy temu podjęłam stałą pracę). Mam umówiony od około roku termin operacji (początek czerwca 2016). Jednak zaczynam się bać operacji i czuję, że zaniedbałam kwestię konsultacji dotyczącej dobranej metody. Lekarz który mam mnie operować wybrał włoską metodę Lograsso. Czy ta metoda jest właściwa dla osoby młodej i czy po tak wykonanej operacji jest szansa, że jeszcze będę się mogła realizować w pasji, jaką jest taniec? I będę mogła chodzić na piesze wycieczki, pielgrzymki? Dodam, że staw jest duży i zaczynają się zmiany zwyrodnieniowe. Dlatego czuje, że to ostatni dzwonek na operację. Nie chcę czekać kolejnego roku na pierwszą operację. Jednak jeśli okaże się, że metoda nie jest właściwie dobrana, wolę dowiedzieć się teraz i szukać pomocy, gdzie indziej.

Pozdrawiam i bardzo proszę o rozwianie wątpliwości bądź pokierowanie we właściwą stronę.

Pacjentka
Dobry Wieczór,
Dolegliwości bólowe są wskazaniem do leczenia operacyjnego a co do metody to trudno coś powiedzieć bez zbadania Pani i zapoznania się z dokumentacją obrazową.
Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.