Okulistyka

6 odpowiedzi
Jaki jest zakres umówionej wizyty: rodzaj diagnostyki, recepta na okulary i lekarstwa itp.
Dzień dobry
Domyślam się ze chodziło o to co wchodzi w zakres wizyty okulistycznej. Podczas badania sprawdzam ostrość wzroku , odcinek przedni oraz dno oczu. Dodatkowo sprawdzam ruchomość mięśni , wykonuję test bliży konwergencji, Cover test, sprawdzam widzenie przestrzenne, widzenie barwne. W zależności od problemu, z którym pacjent się zgłasza badania często są rozszerzane w zależności od potrzeb.
Jeśli w pytaniu chodziło o coś innego to służę pomocą
Alicja Błażej -Waśkiewicz

Pierwsza wizyta: ocena ostrości wzroku, badanie w lampie szczelinowej , badanie dna oka po rozszerzeniu źrenic, Ew. Pomiar ciśnienia Wewnatrzgalkowego, w razie potrzeby inne testy barwienie fluoresceina, stereo test, badanie widzenia barwnego, cover test itp.
druga wizyta dobór okularów, Ew. Inne testy jw. W razie potrzeby (Ew. Dobór okularów na pierwszej wizycie jesli niewymagane jest wykonanie badania dna oka)
W moim gabinecie: badanie okulistyczne obejmuje: dobór korekcji okularowej do dali i bliży, autorefraktometria, keratometria, test Schirmera, badanie w lampie szczelinowej,
pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie dna oka, natomiast badanie wzroku zawiera ostrość wzroku, układ refrakcji oraz dobór korekcji okularowej.
Pełne badanie okulistyczne - opis na mojej stronie www
Wysoce specjalistyczne badania diagnostyczne ( jeśli są konieczne ) np tomografia OCT, Pentacam, Perymetria itd. są rozliczane dodatkowo.
Witam. Badanie obejmuje ocene ostrości wzroku, dobór korekcji okularowej lub soczewkami kontaktowymi, badanie ciśnienia oka, suchości oczu, ocenę dna oka z dokumentacjja fotograficzną . Wypisanie recept na okulary i na leki w ramach wizyty. Czas trwania wizyty około 1 godzina. Na pełne badanie należy się zgłosić bez auta ponieważ po kroplach przez 4 godziny jest ograniczone widzenie.
Witam

Zakres usług zależy od danego specjalisty.
Osobiście przeprowadzam diagnostyke przedniego i tylnego odcinka - podaje krople na rozszerzenie źrenicy, leki oraz recepty takze sa w zakresie wizyty. Jesli chodzi o okulary - wspolpracuje z optometrysta.
Pozdrawiam

AM