Okolo tydzień temu bardzo bolal mnie ząb, wydawalo mi sie ze to 7 ale później jak zaczęłam sprawdzać

2 odpowiedzi
Okolo tydzień temu bardzo bolal mnie ząb, wydawalo mi sie ze to 7 ale później jak zaczęłam sprawdzać to wydawało mi sie ze wychodzi mi ósemka i w miejscu gdzie ząb mial wyjść na dziąśle pojawił maly bąbelek, kilka dni później z drugiej strony tez tam gdzie ósemka powinna wychodzić zaczęło boleć i od 3-4 dni mam tam na dziaśle duzego bąbla, nie wiem z czym jest i czy to normalne. Przez dwa dni jak mylam zęby to z jednej i z drugiej strony leciala mi krew, teraz juz nie. Boli, nie w takim stopniu żeby brać leki przeciwbolowe ale ciezko mi jest cokolwiek pogryzc. Z lewej strony mały a z prawej duży. Nie wiem czy to normalne jak wychodzi ósemka i czy ta ósemka w ogole wychodzi. Juz sie polubiłam. Jestem za granica i wizyta u stomatologa kosztuje pol wyplaty więc wolę najpierw podpytac.
Z opisu wynika że jest to utrudnione wyrzynanie osemek, niestety bez przeswietlenia trudno to stwierdzi z całą pewnością. Należy wybrać się na konsultacje i badanie do lekarza i wykonać zdiecie panoramiczne.

Bez badania Pani ciężko jest stwierdzić ale faktycznie objawy które Pani opisuje pasują do utrudnionego wyrzynania zęba mądrości. Przy okazji dostępności stomatologa (może w Polsce w okresie świątecznym) warto wykonać rtg i zasięgnąć konsultacji. Powodzenia