około 4 miesiące temu błam na łyżwach i niestety jeden chłopak we mnie wjechał przez co z impetem up

3 odpowiedzi
około 4 miesiące temu błam na łyżwach i niestety jeden chłopak we mnie wjechał przez co z impetem upadłam kolanami na lód na początku kiedy próbowałam zgiąć kolano czułam ostry rozrywający ból kiedy wróciłam do domu kolano było trochę spuchnięte i wyszły siniaki które utrzymywały się około 1,5 tygodnia . Kolano do tej por mnie boli i nie mogę się na nim podeprzeć kiedy dotykam wychodzą siniaki i kiedy długo chodzę też boli. W momencie gdy dotykam skórę to mam uczucie jakbym jej nie czuła ? ni wiem jak to wytłumaczyć . Od dnia zdarzenia smaruję kolano cały czas maściami przeciwbólowymi przeciwzapalnymi i noszę opaskę elastyczną ale szczerze mówiąc to za dużo nie daje . Czy jest możliwe żeby stłuczenie tak długo dawało o sobie znać ? Z góry dziękuje za odpowiedź , Pozdrawiam.
koniecznie wykonac rtg i badanie przez lekarza

Witam serdecznie.
Przyczyn dolegliwości może być kilka. Owszem silne stłuczenie może dawać dolegliwości nawet przez długi czas. Siniaki i brak "czucia" na skórze rzepki może świadczyć o uszkodzeniu tkanek. Problemem może być uraz kalteki przedrzepkowej, stłuczenie chrząstko stawowej, mechaniczny uraz ścięgna mięśnia czworogłowego, który przebiega przez rzepka jak również uraz tkanek wewnątrzstawowych a kończąc na złamaniu/pęknięciu samej rzepki. Najlepiej byłoby wykluczyć tego rodzaju uraz za pomocą badania RTG i udać się na wizytę do ortopedy oraz fizjoterapeuty w celu ustalenia dokładnej przyczyny dolegliwości. W zależności od diagnozy podjąć odpowiednia rehabilitacje lub leczenie operacyjne jeżeli będą do tego wskazania.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Witam,
To może być złamanie lub uraz więzadła lub łąkotki. Proszę zrobić USG oraz RTG, a najlepiej rezonans magnetyczny. W każdym razie konieczna jest wizyta u lekarza.
Pozdrawiam serdecznie