Odwodniona skóra twarzy

11 odpowiedzi
Witam, czy przy odwodnionej skórze jest wskazane, żeby stosować krem nawilżający częściej niż rano i wieczorem np. w ciągu dnia? korzystam z kremu Hyalurogel firmy Mixa.
Pozdrawiam
Sposób poradzenia sobie z odwodnioną skórą to nie tylko stosowanie kremów nawilżających ani ich częstotliwości nakładania. Być może w tym przypadku jest to bardziej złożone ale na temat leczenia i metod radzenia sobie z przesuszoną skórą można wypowiadać się dopiero widząc stan skóry pacjenta oraz znając przyczynę obecnej sytuacji. Bez badania każda podpowiedź będzie niepełna lub nie do końca właściwa. Proszę zgłosić się do dobrego kosmetologa lub dermatologa jeśli te problemy są poważniejsze.

Krem nawilżający można stosować do woli w ciągu dnia; jeśli jednak jestvto niewystarczające, to może warto zastosować preparat dermokosmetyczmy innej firmy.
Pozdrawiam!

Dr ARW ;-)
Szanowna Pani,

Krem nawilżający można stosować tak często jak jest to niezbędne. Przedstawiciele firm dermokosmetycznych często pozostawiają w aptekach próbki swoich preparatów. Warto je testować by dobrać taki, który jest najwygodniejszy w aplikacji.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Dzień dobry, krem nawilżający może Pani stosować tak często jak Pani skóra tego potrzebuje. Nie ma w tym zakresie żadnych przeciwwskazań. Pozdrawiam serdecznie OJ
Witam,
Stosowanie krem nawilżającego 2xdziennie powinno w zupełności wystarczyć. Przy braku satysfakcji z efektów nawilżenia proponuję zmianę preparatu na dermokosmetyki z apteki. Pozdrawiam,
Dominik Mikiel
Jeżeli istnieje taka potrzeba to oczywiście można stosować krem częściej niż 2razy dz.
Proszę pamiętać też o piciu dużej ilości wody czyli nawilżaniu od środka
Wszystko zależy od faktycznego stanu skóry oraz przyczyn odwodnienia. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Krem nawilżający stosujemy tyle ile wymaga tego skóra. Ma na to wpływa min. klimat, przyjmowane leki czy też choroby współistniejące.
Dzień dobry,
zwykle skórę odwodnioną nawilża się dwa razy dziennie. Używając kremu Hyalurogel f. Mixa wystarczy nawet jeden raz na dobę, ze względu na zawartość w nim kwasu hialuronowego, zwiększającego znacznie zdolność wiązania wody i szybkość wchłaniania kremu. Oczywiście nie należy zapomnieć o piciu 2,5 litra wody w czasie doby, zwłaszcza latem.
Pozdrawiam
witam, to wymaga konsultacji osobistej u kosmetycznki/ kosmetologa.
tak oczywiście-kilka razy dziennie