Odstawienie leków

4 odpowiedzi
Witam,
Przez okres jednego miesiąca zażywałam lek Egzysta w dawce 150mg dziennie.
Po miesiącu stosowania , źle reagowałam na lek. Mój lekarz prowadzący zasugerował odstawienie leku, bez zmniejszenia dawki.
Rano lek został normalnie zażyty, natomiast wieczorem już nie.
Na drugi dzień mój stan znacznie się pogorszył. Chyba zbyt gwałtownie odstawiłam lek: silne zawroty głowy, nudności, mdłości, silne poddenerwowanie, pocenie się. Proszę o podpowiedź co w tej sytuacji robić poczekać, aż ten stan minie? Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczna :)
Chyba mój lekarz wiedział co robił, skoro kazał odstawić nagle !
Pozdrawiam
Ja też myślę, że lekarz wiedział dlaczego zalecił natychmiastowe odstawienie leku. Choć zwykle odstawienie go powinno zając kilka dni. Trudno doradzać bez wiedzy o tym dlaczego lek został zlecony, jakie inne schorzenia zażywający jeszcze ma itp. Jeśli nie ma kontaktu z lekarzem leczącym proponuję odstawiać stopniowo, przez 5-7 dni.

Dawka 150 mg nie jest duża. U niektórych osób jednak mogą wystąpić objawy odstawienne po nagłym przerwaniu leczenia (przy tej dawce raczej się nie spotkałem). Teoretycznie objawy powinny minąć w przeciągu kilku dni. Proponuje skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym i skonsultowanie opisywanych przez Panią objawów.
Proponuję przez 7 dni używać 2x 37,5 mg Egzysty . Po tygodniu 37,5 mg na noc a potem po kilku dniach odstawić. Piotr Znamirowski
Jeśli występują objawy złej reakcji na lek często wtedy go odstawiamy szybko i zdecydowanie. Jeśli poczuła się Pani źle należy skontaktować się pilnie z prowadzącym psychiatrą.Takie objawy, które Pani opisuje, mogą również wskazywać na nasilenie lęku z jego somatycznymi objawami po odstawieniu pregabaliny.