Odsłonięty korzeń przy koronie

1 odpowiedzi
Mam problem z górną 6. Najpierw konieczne było leczenie kanałowe, potem założenie korony. Niestety na styku korony z dziąsłem utworzyła się 2 mm kieszonka, która odsłania korzeń i w którą dostaje się jedzenie. Mój dentysta proponuje usunięcie korony i zrobienie głębszej, która zakryłaby odsłonięte miejsce. Dentysta jednak sam nie jest przekonany co do tego rozwiązania, gdyż po pierwsze twierdzi, że nie powinno się tak głęboko osadzać koron, po drugie nie ma pewności czy uda się zrobić odpowiedni wycisk. Istnieje też ryzyko, że skoro dziąsło źle znosi koronę to z nową może stać się dokładnie to samo. Drugą opcją jest nic nie robić oprócz dużej dbałości o higienę jamy ustnej tak aby nie rozwinęła się próchnica, gdyż wtedy konieczne będzie usunięcie zęba. Zanim podejmę decyzję chciałabym zasięgnąć opinii drugiego specjalisty.
Niestety w takiej sytuacji musialabym zobaczyc w gabinecie jak wyglada sytuacja, gdyz trudno mi zaproponowac jakies rozwiazania nie widzac zeba. Zaprasz do umowienia sie na konsultacje.
Pozdrawiam
Joanna Trzepatowska