odpowiedz ?

3 odpowiedzi
po smierci rodzicow trafilam do szpitala i stwierdzili zaburzeia organiczne nastroju jaka to choroba ? kilka razy chcialam odebrac sobie zycie . od paru dni jest zle nie biore lekow i poddalam sie juz z choroba bo nie mam sily walczyc soba . pani doktor jest zla i na to ze ja mecze swoja choroba . moze byc gorzej jeszcze ???
Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Kolejny raz przychodzi to samo pytanie. Najszybszy otrzyma Pani pomoc na Izbie przyjęć dowolnego szpitala lub dzwoniąc pod numer 112. Proszę nie lekceważyć swojego zdrowia i przyjmować leki.

Witam Panią, opisuje Pani sytuację, która wskazuje na to, że bardzo Pani cierpi. Choroba, o którą Pani pyta dotyczy osób, które doświadczają obniżonego samopoczucia w odpowiedzi na zmiany jakie nastąpiły w organizmie. Niewiele wiem o Pani wieku i historii chorób, więc trudno to wyjaśniać bardziej konkretnie. Nie wiem u kogo Pani się leczy, w jakiej miejscowości i jakie metody zostały zaproponowane. Z pewnością jednak Pani stan jest poważny i wskazuje na konieczność kompleksowej pomocy, najlepiej w warunkach szpitalnych, dopóki nie zostanie osiągnięta poprawa pozwalająca samodzielnie radzić sobie z zażywaniem leków i korzystaniem z innych form wsparcia. Wierzę, że może Pani czuć się bezsilna i zrezygnowana, ale proszę zgłosić się po niezbędną pomoc lub podać więcej szczegółów - postaram się pomóc dotrzeć do odpowiedniego ośrodka leczenia.

Kłaniam się,

Katarzyna Scheibe
Witam serdecznie,
Każdemu z nas zdarzają się zmiany nastroju. Okresy smutku i rozczarowania są normalną reakcją na trudności życiowe. Utrata kogoś bliskiego, zasmucić i zdeprymować Czasami jednak smutek staje się czymś więcej. Na ogół jednak kontolujemy nasze nastroje, jednak może dojść do systuacji kiedy naszych nastrojów już nie kontrolujemy. To wywołuje jeszcze większe uczucie smutku i nieszczęścia.Wtedy nazywamy to zaburzeniami nastroju - przykłady takich zaburzeń to zaburzenie afektywne dwubiegunowe daniej depresja maniakalna . Wg mnie także depresja. Jak zrozumiałem w Pani przypadku stwierdzono organiczne zaurzenia nastroju. To trochę dziwne chyba, że miała Pani jakąś chorobę lub uszkodzenie organiczne mózgu ale zapomniała Pani napisać. Jeżeli tak nie jest to może powinna Pani skonsultować się z innym lekarzem, psychiatrą lub z psychoterpeutą.
Jeżeli chodzi o mnie to mam jeszcze tylko wolne terminy 25 i 26 listopada w Warszawie.
Myślę jednak, że ze względu nate próby samobójcze powinna jednak Pani w pierwszysm rzędzie zgłosić się do psychiatry, któr zgodnie z zasadami powinien skierować Panią na leczenie stacjonarne. Pozdrawiam serdecznie i głowa do góry, proszę walczyć...