Odpowiedni termin do diagnostyki

1 odpowiedzi
Dzień dobry
Proszę o informację czy wizyta z USG i cytologia w 20 dniu cyklu to odpowiedni termin na wizytę? Cykle ok 33 dniowe, ostatnio niestety nieregularne - wydłużone. Wizyta także w celu diagnostyki tych zaburzeń oraz bólu w trakcie stosunku. Wiem, że teoretycznie można odbyć wizytę w każdym dniu cyklu, ale czy do dokładnej diagnozy nie lepiej byłoby pójść we wcześniejszym etapie cyklu? Terminy do mojego lekarza są bardzo odległe a w związku z nieregularnością cykli taki wypadł mi termin... Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Szanowna Pani, zależnie co szukamy różne dni cyklu mogą być użyteczne.
Proszę iść do doktora w dowolnym dniu cyklu i ewentualnie wg jego zaleceń wykona Pani wizytę uzupełniającą. Swoją drogą pytanie mnie zaskoczyło, ponieważ moje Pacjentki są poinstruowane, aby zawsze zwracać się w takich sprawach do mnie bezpośrenio mailem lub telefonicznie i w ciągu krótkiej wymiany zdań uzgadniamy optymalny czas cyklu na wizytę. Proszę poprosić swojego doktora i kontakt a zaoszczędzi Pani to sporo stresów i wątpliwości.
Pozdrawiam SK