Odklejenie drucika retencyjnego

9 odpowiedzi
Pół roku temu zdjęłam aparat ortodontyczny i na dolne zęby od jedynek do trójek został przyklejony drucik. Wczoraj zorientowałam się, że odczepił się w jednym miejscu. Od tego czasu to miejsce mnie pobolewa, poza tym mam wrażenie, że ząb powoli się przesuwa... Czy takie doklejenie może dokonać zwykły stomatolog lub inny ortodonta? Mniej więcej ile może kosztować doklejenie tego drucika?
Witam. Zalecam wizytę u Ortodonty , którego prowadzone było leczenie. Powinien pomóc bez dodatkowych kosztów lub za jakąś symboliczną opłatą. Pozdrawiam Kamila Haus

Witam.Kazdy kto leczy aparatem stalym,jest w stanie to zrobic.Pozdrawiam.
Koniecznie trzeba jak najszybciej przykleić retainer. Często podejmie się tego stomatolog lub dowolny ortodonta ale może się też Pan spotkać z odmową i skierowaniem do swojego ortodonty. Koszt naprawy to prawdopodobnie około 70-100zł.
Proszę czym prędzej zgłosić się do swojego ortodonty by ocenił sytuację, ale podklejenie takie "tymczasowe " może wykonać każdy dentysta. Najważniejsze by nie doginano drucika tylko by został przyklejony w spoczynku.
dzień dobry, stomatolog nie wiem czy będzie potrafił, może tak, ortodonta inny jeśli będzie chciał to może zrobić, rzeczywiście należy to dokleić jak najszybciej zanim ząb niekorzystnie się przesunie. Cena zapewne zależy od lekarza. pozdrawiam.
Jeżeli retainer (wspomniany drucik) rzeczywiście odkleił się wczoraj i jest to świeża sprawa, powinno być możliwe doklejenie go w odpowiednim miejscu. Taki zabieg nie powinien sprawić problemu stomatologowi ogólnemu, radziłabym jednak upewnić się czy dany lekarz podejmie się wykonania go. Istnieje również możliwość, że retainer odkleił się jakiś czas temu i dopiero teraz Pani to zauważyła, a zęby się już przesunęły. W tym przypadku może istnieć potrzeba wykonania nowego retainera. Myślę, że doklejenie to koszt około 100 zł, a wykonanie nowego retainera 500 zł, przynajmniej jeśli chodzi o wizytę u mnie. Nie jestem specjalistą ortodontą, ale akurat takie usługi ortodontyczne są w zakresie moich umiejętności. Serdecznie zapraszam :)
Witam! Rozpoczęła Pani leczenie ortodontyczne kilka lat temu. Po zdjęciu stałego aparatu ortodonta wykonuje aparat retencyjny. Do decyzji lekarza prowadzącego należy podjęcie ewentualnego zdjęcia aparatu lub jego naprawy. Proszę się udać do Pani lekarza ortodonty w celu naprawy. Uważam, że to najlepsze wyjście z sytuacji. Przy okazji lekarz będzie mógł ocenić stan Pani uzębienia i dotychczasowe efekty leczenia ortodontycznego.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Naprawy aparatu retencyjnego najlepiej dokonać w tym gabinecie, w którym był on przyklejany. Czas jest również istotny,gdyż nie zabezpieczony ząb może zmienić swoje położenie i się przesunać.
Każde uszkodzenie aparatu retencyjnego (to, co określa Pani jako przyklejony drucik) grozi zminą pozycji zębów i wymaga niezwłocznej interwencji lekarza, najlepiej tego, który Panią leczył (bo zna dokładnie przebieg Pani leczenia). "Zwykły" stomatolog nie zawsze ma wiedzę i umiejętności konieczne do naprawy aparatu retencyjnego.