Odgłos pstrykania w uchu.

4 odpowiedzi
Od około miesiąca w jednym uchu słyszę pstrykanie. Odgłos jest podobny do kapania wody. Nie jest to uczucie ciągłe, ale trwa większą część dnia i jest bardzo uciążliwe. Nie wiem co mam z tym robić. Lekarz rodzinny nic mi nie doradził.
Witam serdecznie!
Prawdopodobnie to tzw szumy uszne?rozważyć należy również blokadę trąbki słuchowej?
W odniesieniu do szumów usznych konieczna jest pełna diagnostyka otoneurologiczna - z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: badania laboratoryjne(hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych.
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego w zależności od przyczyny, metody TRT - w zależności od etiologii!
W przypadku pytań proszę o kontakt.
Zapraszam.
Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam
Opisany przez Pana?Panią objaw określany jest jako szum uszny - często przyczyna nieznana? a jeśli przyczyna nieznana to leczenie też w takim przypadku nie jest delikatnie mówiac nacelowane na przyczynę (bo ta jest nieznana) - zwykle stosuje się leki poprawiające mikrokrążenie; diagnostykę proponuję "pociągnąć" na nfz w Poradni Audiologicznej (bo prywatnie to kosztowna impreza
Pozdr
Stanisław Nitek
Trzeba zrobić audiogram i tympanometrię i udać się do laryngologa. A na teraz to proszę o suplementację magnezu w podwójnej dawce i kilka razy dziennie gumę do żucia. Mogą to być skurcze mięśni tworzących trąbkę słuchową, lub mięśni wewnątrzusznych.
Wiek,płeć,inne choroby,przyjmowane leki, miejsce zamieszkania?