Odebrałam dzisiaj opis rezonansu i dwie kwestie mnie zaniepokoiły, dodam ze od ponad roku ból kolana nie pozwala trenować siatkówki (mam 19 lat), kolano jest strasznie niestabilne, zwykle chodzenie powoduje cały czas przeprost. Oto 2 punkty z opisu rezonansu stawu kolanowego lewego - Cechy uszkodzenia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej z obecnością skośnej niepełnej szczeliny pęknięcia dochodzącej do jej powierzchni piszczelowej. Prawidłowo zachowany róg przedni oraz cała łąkotka boczna, bez widocznych uszkodzeń. - obrzęk ścięgna oraz jego rozwarstwienie na poziomie górnego przyczepu więzadła właściwego rzepki - jak w kolanie skoczka. Niestety wizyta u ortopedy dopiero na koniec miesiąca, czy w tym przypadku będzie potrzebna operacja ?
lek. Tomasz Tuzikiewicz
lek. Tomasz Tuzikiewicz
Ortopeda
Pabianice
Opis RM wskazuje, że może być konieczne przeprowadzenie u Pana zabiegu artroskopii. Aby dokładnie ocenić wskazania i przyczynę uczucia niestabilności konieczna jest wizyta u ortopedy.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.