Oddcisk /stan zapalany

12 odpowiedzi
Dzień dobry,
Na małym palcu u stopy od roku narasta mi taka dziwna narośl (sądze, że to forma odcisku) wielkość tego się zmienia czasem puchnie i czerwienieje czasem jest nieco mniejsze i tylko czubek jest czerwony. Często utrudnia mi chodzenie i ból tego czuje w czubky głowy ostatnio podczas wspinaczki poczułam okropny ból i jak zdjelam buta z jękiem zobaczyłam ze na czubku tego oddcisku/narosli zrobila sie mala dziurka z ktorej zaczela bardzo powoli saczyc się biało żólta maź bardzo gęsta. Ból nie pozwolilł mi dlaej tego wycisnąć. Chodzę z tą nogą już 4 dzień czasami kulejąc do jakiego lekarza powinnam się z tym udac i co to może byc? Czy dermatolog może mi pomóc? Czy może jakiś ortopeda lub podolog?
mozna w tym przypadku udac sie do dermatologa, ktory powinien rozpoznaccharakter zmiany skornej i przepisac odpowiednie leczenie

Witam,
zapraszam na konsultację postaram się Pani pomóc.
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani, warto aby zmianę obejrzał dermatolog. Należy znaleźć przyczynę powstania zmiany i ją wyeliminować (np. usunąć zmianę poprzez jej wymrożenie). Niewykluczone, że lekarz skieruje Panią również do ortopedy w celu skrzyżowania opinii. Proszę się nie bać i wybrać do specjalisty, ale już :)
Dzień dobry,
ma Pani rację , może to być odcisk lub modzel. Wydzielina, która Pani opisuje jest prawdopodobnie efektem przewlekłego drażnienia istniejącego zgrubienia i powstania stanu zapalnego. Powinna Pani się udać do podologa lub dermatologa, a póki co moczyć codziennie po 15 minut w roztworze Tanno Hermall (wg ulotki rozcieńczenie)
Dzień dobry,
Proszę zwrócić się do dermatologa, szczególnie,że pojawiła się treść ropna, co może świadczyć o infekcji zmiany,
pozdrawiam, Beata Kociemba
Proponowałabym chirurga- potrzebny jest gabinet zabiegowy.
Szanowna Pani

W pierwszej kolejności proszę wybrać się do dermatologa (żeby wyleczyć antybiotykiem miejscowym lub doustnym stan zapalny w obrębie nagniotka, na co wskazuje wydobywająca się ze zmiany treść ropna). Dopiero po a następnie po całkowitym wygojeniu zmiany proponuję sie udać do dobrego gabinetu podologicznego w celu opracowania zmiany. Na samym końcu udałabym się do gabinetu zajmującego się ortopedią i rehabilitacją, celem wykonania specjalnych wkładek do obuwia, które z jednej strony zapobiegają powstawaniu nowych zmian a z drugiej są w stanie zapewnić całkowite ustąienie dotychczasowych nagniotków.
Pozdrawiam !

Dr ARW
Wskazana wizyta dermatologiczna, gdzie lekarz oceni zmianę, przede wszystkim postawi rozpoznanie i podejmie leczenie lub pokieruje do innego specjalisty. Może być rzeczywiście odcisk, może kurzajka.
Prosze zgłosić się do dermatologa- na wizycie zostanie ustalone czy jest to odcisk, czy na przykład brodawka wirusowa. W zależności od rozpoznania- spacjalista zaleci odpowiednie leczenie. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Taka zmiana wymaga mechanicznego usunięcia chirurgicznego lub laserowego. Może się Pani zwrócić o pomoc zarówno do dermatologa dysponującego laserem CO2, jak i do chirurga. Ortopeda w tej sprawie raczej nie pomoże. Może się okazać, że zmiana wymaga dodatkowego leczenia ale o tym może wypowiedzieć się lekarz dopiero po zbadaniu.
Szanowna Pani,

Dermatologia opiera się na ocenie obrazu zmian. Nie obędzie się bez spotkania z lekarzem, a porada internetowa w tym przypadku może nie być precyzyjna. Z opisu wynika, że może to być nadkażony modzel, brodawka wirusowa lub inny guzek. Pierwszym odwiedzonym specjalistą powinien być dermatolog, który będzie w stanie postawić rozpoznanie i odpowiednio dobrać leczenie, w tym wyleczyć zakażenie i zmniejszyć stan zapalny zanim stan palca się pogorszy.

Jeśli jest to modzel - może być konieczna krioterapia lub opracowanie zmiany przez chirurga, a następnie dobór dobrej wkładki do butów przez podologa/ortopedę, by prawidłowo ustawić stopę i zapobiec nawrotom.
Jeżeli jest to brodawka wirusowa - w grę wchodzi leczenie miejscowymi preparatami, krioterapia, chirurgia lub laseroterapia.
Jeżeli to guzek innego pochodzenia - konieczne może być jego chirurgiczne usunięcie.

Proponuję nie zwlekać z konsultacją.

Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Proponuję jednak dermatologa