Odczuwam lęk przed zasypianiem. Nie zasnę jak cała rodzina nie jest w komplecie. Nie potrafię zasnąc w innym miejscu niż własne łóżko. W tej chwili zażywam od 3 miesięcy sertralinę ale nie pomaga mi ona zasnąć.
 Rafał Dobolewski
Rafał Dobolewski
Psychoterapeuta
Łódź
Nie precyzujesz w zapytaniu swoich oczekiwań. nie wiem więc czego spodziewasz się po odpowiedzi. Moim zdaniem warto podjąć współpracę z psychoterapeutą i w oparciu o psychoterapię uporać się z lękiem. Jest wiele dostępnych sposobów i narzędzi by stłumić tego typu niepokój. Farmokoterapię czyli posługiwanie się tabletkami traktuję jako uzupełnienie i wsparcie dla pracy nad sobą. Wynika to z faktu,że sposowanie substancji psychoaktywnych zawsze pozostawia w organiźmie skutki uboczne. Zachęcam do kontaktu Rafał Dobolewski

 Karolina Jarmołowicz
Karolina Jarmołowicz
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Witam serdecznie,
czytając Pani/Pana wiadomość rozumiem, że cierpi Pani/Pan na zaburzenia lękowe lub ich początki. Same leki w takim wypadku nie będą pomocne. Konieczna byłaby terapia, która pozwoliłaby zrozumieć swoje lęki oraz poznac ich prawdziwe przyczyny. Wyobrażam sobie, ze lek może dotyczyć życia/zdrowia bliskich osób, ale także może on miec głębsze podłoże i dalekie od skojarzenia bezpośredniego... np. problemy w pracy i lek o jej utratę, a wiec pośrednio to co sie stanie z rodziną... Teraz bardziej podaje przykłady, ale takie rozpoznanie sytuacji szerzej byłoby pierwszym etapem terapii. Jeżeli jest Pani/Pan z Warszawy - zapraszam do Ośrodka CENTRUM na bezpłatną pierwsza konsultację.
Sugeruję wizytę: - 1 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Małgorzata Lembrandt
mgr Małgorzata Lembrandt
Psycholog, Psychoterapeuta
Kraków
Farmakoterapia jak najbardziej, jeśli jest wskazana należy ją stosować. Jednak lek nie usunie przyczyny a jedynie złagodzi ból.
proponuję kompleksowe podejście jakim jest psychoterapia i jeśli to konieczne farmakoterapia.

mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Dzień dobry. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do psychoterapeuty i porozmawianie o tej trudności. Będzie mógł/a Pani/Pan zobaczyć skąd wywodzi się ten problem i przepracowywać go i spokojnie zasypiać w każdej sytuacji. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

dr Krzysztof Dudziński
dr Krzysztof Dudziński
Psychoterapeuta, Terapeuta, Specjalista medycyny naturalnej
Warszawa
Naturalnie trzeba najpierw znaleźć przyczynę. Sądzę jednak, że doraźnie specjalistyczna terapia antystresowa dała by pożądany skutek.
Stosowanie tabletek - nie wydaje się wskazane.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.