Odczuwam chroniczne braki chęci do życia, mam problem z wykonywaniem najprostszych czynności, czuję

4 odpowiedzi
Odczuwam chroniczne braki chęci do życia, mam problem z wykonywaniem najprostszych czynności, czuję się samotna, mimo, że sama odpycham ludzi od siebie. Stres jest dla mnie niebywale niszczący, myśli samobójcze nawiedzają mnie co jakiś czas, jednak nie mogłam,nie mogę i nie będę mogła tego zrobić, bo nadal przeraża mnie, że mogłabym tak kogoś skrzywdzić, samookaleczenia zawsze mnie odstręczały i nie mam w tym doświadczenia żadnego.Mam stany agresji i furii, irytują mnie rzeczy, których innych nie. Czuję się jakbym codziennie tłumiła ból, na który sama się skazuje i czuje sie przysłowiowo jakbym umarła w środku. Co może mi być?
Dzień dobry, wszystko wskazuje na to, że potrzebuje Pani pomocy psychologa, a nawet konsultacji psychiatry. To, co Pani opisuje może wskazywać na objawy depresji lub innego zaburzenia. Nie chcę stawiać diagnozy, bo Pani opis to za mało na konkretne odpowiedzi. Namawiam Panią na szybką konsultację ze specjalistą. Proszę umówić się do psychologa-psychoterapeuty, a on, jeśli uzna to za pomocne skieruje Panią na konsultację do lekarza psychiatry. Najważniejsze jest, aby zdecydowała się Pani na poszukanie bezpośredniej pomocy u specjalisty. Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Ostrowska

Dzień dobry, proponowałabym na początek skonsultować się z psychiatrą. Jeśli nie jest Pani na to gotowa proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam Joanna Borowczak
Szanowna Pani,

Czytając Pani wiadomość czuję, że znajduje się Pani obecnie w trudnej sytuacji. Objawy, które Pani opisuje są niepokojące. Brak chęci do życia, drażliwość, problemy z codziennymi czynnościami oraz poczucie bycia martwą w środku- te symptomy mogą wskazywać na zaburzenie nastroju pod postacią depresji.

Występowanie myśli samobójczych to wystarczający powód, aby udała się Pani na wizytę do psychiatry/psychiatrki. Konieczna będzie diagnoza kliniczna. Jeżeli okaże się, że cierpi Pani z powodu depresji- odpowiednia farmakoterapia wraz z psychoterapią pomogą Pani w zdrowieniu.

Poszukanie odpowiedniej pomocy to pierwszy krok ku lepszemu samopoczuciu!

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Dominik Haak
Dzień doby
Z tego co Pani pisze wynika, że znajduje się Pani w trudnej emocjonalnie dla siebie sytuacji. Jeśli odczuwa Pani dyskomfort w obecnym funkcjonowaniu, warto zwrócić się do psychologa i wspólnie poszukać przyczyn takich stanów i znaleźć rozwiązanie. Wskazana byłaby również konsultacja psychiatryczna.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk