odchudzanie osoby starszej schorowanej

8 odpowiedzi
Dzień dobry. Pani Małgorzato, mam wujka 70 latek, który jest dużo za gruby, waży ok 100 przy wzroście 172 cm. i ma czeste problemy z żyłami. (zapalenie żył wewnętrznych w nogach, nogi sa właściwie stale granatowe a żyły często z otwartymi ranami). Ma zalecenie od dawna aby schudnąć ale jest mu bardzo trudno. Ponadto ma alergię na wiele rzeczy i bierze sporo leków. Już chodzi podpierając się laską. Nie może nosić więcej niż 3-5 kg. Może to głupie [pytanie ale...czy w takiej sytuacji może Pani pomóc w schudnięciu?
Dzień dobry, oczywiście chętnie pomogę, jednak najważniejsze jest to, aby wujek chciał tej zmiany, bo to jest kluczowe w jego walce z kilogramami. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nawet osoby schorowane i starsze mogą schudnąć, konieczna jest jednak determinacja samego pacjenta i chęć zmiany nawyków.
Witam, oczywiście, że tak, jednak pod jednym warunkiem, że Pani wujek sam będzie tego chciał. Bez tego nie mamy szans powodzenia. Zapraszam do gabinetu, zmniejszenie masy ciała pomoże w wyżej opisanych schorzeniach, chociaż nie twierdzę, że wyleczę ze wszystkiego. Jednak na pewno zmiana wagi pomoże w walce z chorobami.
Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Czy pytanie miało być do mnie skierowane? Bo inaczej mam na imię :) Mogę pomóc w redukcji, ale sam pacjent musi tego chcieć i być gotowy na zmiany. Bez jego woli, moja praca - przygotowanie diety i zaleceń nie będzie miało sensu.
tak,taka osoba powinna zadbać o swoją masę ciała,zdrowie. Zmienić styl życia.
Witam. Nazywam się Karolina, nie Małgorzata. Ogólnie rzecz ujmując odchudzanie nie jest prostą sprawą, jednak przy odpowiednim zaangażowaniu i zmotywowaniu myślę, że każdy ma szansę osiągnąć swój sukces. Oczywiście, że jestem w stanie pomóc Pani wujkowi. Zapraszam na pierwszą wizytę do mojego Centrum Dietetycznego Naturhouse w Łomiankach. Po szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie dietetycznym zaproponuję najlepsze rozwiązanie dla Pani wujka.
Dzień dobry. Tak jak najbardziej istnieje możliwość redukcji masy ciała. Po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowo-zdrowotnego będę mogła ułożyć indywidualny plan żywieniowy oraz zalecenia, które pomogą podczas procesu chudnięcia.
Witam,

Niestety nie trafiła Pani na Małgorzatę natomiast, chętnie postaram się pomóc. Oczywiście przypadek jest specjalistyczny i w taki sposób będziemy musieli się zając. Jeśli Pani jest zainteresowaną skorzystaniem z moich usług zapraszam do kontaktu. Zapraszam do zapoznania się z ofertą Mojego Dietetyka na naszej stronie.

Serdecznie Pozdrawiam
Robert Lipert
Mój Dietetyk
Lublin

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.