Od zawsze miałam problemy z panowaniem nad gniewem, bardzo szybko robię się płaczliwa, i z tych smut

2 odpowiedzi
Od zawsze miałam problemy z panowaniem nad gniewem, bardzo szybko robię się płaczliwa, i z tych smutnych powodów jak i ze wzruszenia. Największy problem mam, gdy coś idzie nie po mojej myśli, gdy ktoś zmienia moje plany i gdy muszę być zależna od drugiej osoby. Nie potrafię sobie z tym poradzić, wybucham w takich sytuacjach i zazwyczaj obrywa się mojemu partnerowi, który nieustannie powtarza żebym wyluzowała.. ale sam już nie toleruje moich zachowań. Ja staram się dopasowywać do sytuacji życiowych i być cierpliwa ale w środku mnie wszystko się gotuje.. Nie wiem już co robić
Dzień dobry,

Takie utrzymujące się w czasie i powtarzające się reakcje emocjonalne, zachowania wskazują na to, że nie jest to problem związany tylko np. z ponurym nastrojem czy z tzw. "gorszym" czasem w Pani życiu. Należałoby przyjrzeć się Pani doświadczeniom życiowym w kontekście środowiska, w którym Pani wyrastała i Pani żyje oraz z Pani takim a nie innym temperamentem i sposobem odbierania siebie i świata. Taka odpowiednio poprowadzona analiza z pewnością przyniosła by odpowiedź na pytania, które Pani stawia to znaczy, skąd biorą się u Pani reakcje emocjonalne i zachowania, które jak zrozumiałam ocenia Pani jako nieadekwatne do sytuacji i trudne do zniesienia dla Pani i Pani otoczenia.
Zdecydowanie polecam wizytę u psychoterapeuty. Pani jakość życia może ulec zdecydowanej poprawie.

Warto pouwalniać emocje, które siedzą w Pani prawdopodobnie od lat. Panowania nad sobą można się nauczyć i ile wcześniej nauczy się Pani wyrażać siebie, mówić o sobie i swoich stanach a przede wszystkim zatroszczyć się o siebie.
Sugeruję wizytę: Sesja psychologiczna - 369 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.