Od wielu miesięcy męczy mnie "globus histericus" Przez kilka miesięcy zażywałam afobam, teraz hydro

Od wielu miesięcy męczy mnie "globus histericus" Przez kilka miesięcy zażywałam afobam, teraz hydroxizinum i dostępne leki ziołowe. Niestety uczucie duszenia pogłębia się. Czy konieczne będą leki psychotropowe i wizyta u specjalisty?

3 odpowiedzi


Tak. Pozdrawiam.

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Oczywiście. Można temu skutecznie zaradzić przy użyciu nowocześniejszych, skuteczniejszych i bezpieczniejszych leków. Leczeniem przyczynowym będzie psychoterapia.


Oczywiście, tym bardziej, że przewlekłe (powyżej 4 tygodni) przyjmowanie afobamu wiąże się z dużym ryzykiem uzależnienia a także może nasilić objawy nerwicowe. Psychiatra zaleci leki bezpieczne, odpowiednie do przyjmowania długoterminowego. Pozdrawiam.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.