Od wielu miesięcy mam na ustach brązową plamkę. Płaska, nic się z nią nie dzieje. Nie swędzi, nie kr

1 odpowiedzi
Od wielu miesięcy mam na ustach brązową plamkę. Płaska, nic się z nią nie dzieje. Nie swędzi, nie krwawi, nie powiększa się. Jest to miejsce gdzie kiedyś oderwałam trochę naskórka. W ustach w tej okolicy ma również grudkę, natomiast nie wiem czy to nie pozostałość kwasu hialuronowego po powiększaniu ust około rok temu.
Oglądało tę plamkę wielu dermatologów na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Każdy z nich stwierdził, że to plama soczewicowata i że nie mam się martwić. Przypadkiem znalazłam stare zdjęcie ust z 2016 roku. Robiłam kilka zdjęć ze zbliżeniem ponieważ byłam po makijażu permanentnym i dokumentowałam sobie postępy po zabiegu. Zauważyłam, że ta plamka już tam była, natomiast była zdecydowanie mniejsza. Czy jest możliwe, że po prostu pod wpływem słońca, upływu czasu ta zmiana się powiększyła i mogę ze spokojem przyjąć aktualne opinie lekarzy? Bardzo się boję ponieważ miałam na ciele usunięte jedno znamię, które okazało się zmianą melanocytarną dysplastyczną i tylko jeden z dermatologów na kilku odwiedzonych uznał, że warto to usunąć, co w sumie potwierdził wynik hist-pat. Także trudno mi ufać, że jest wszystko ok. Dodatkowo jestem osobą lękową w temacie zdrowia i trudno mi po takiej sytuacji uwierzyć, że zmiana na ustach jest faktycznie niegroźna. Bardzo proszę o poradę czy w takiej sytuacji naciskać na usunięcie tej zmiany i czy jest możliwe jej powiększenie po tylu latach.
Należałoby wykonać wideodermoskopię tej zmiany skórnej i kontrolować ją co 6- 12 miesięcy. Dalsze, ewentualne decyzje terapeutyczne należy podjąć jeśli w obrębie tej zmiany będą zachodzić zmiany :) widoczne w wideodermoskopie.
Sugeruję wizytę: Wideodermatoskopia - 450 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.