Od tygodnia gdy kładę się spać wieczorem słyszę jakby buczenie w głowie (w uszach?). Jest jednostajn

1 odpowiedzi
Od tygodnia gdy kładę się spać wieczorem słyszę jakby buczenie w głowie (w uszach?). Jest jednostajne, przerywa się tylko w momencie przełykania śliny i gdy dochodzi odgłos pracy silnika lodówki, który włącza się co jakiś czas. Wtedy słuch jakby skupiał się na tamtym odgłosie i nie ma buczenia w głowie. Próbowałam puszczać cicha muzykę przed snem, ale to nie zagłusza buczenia. Bardzo utrudnia to zasypianie.Ostatnio zdarza się też podobnie w ciągu dnia gdy wokoło jest cicho.Słyszę też cichy pisk. Mam 50 lat. Nigdy nie miałam poważnych chorób, Głowa bolała mnie tylko kilka razy w życiu. Często czuję jak coś spływa mi po gardle, ale nie odczuwam żadnego bólu, który byłby z tym związany. Proszę o poradę, co zrobić by pozbyć się tego buczenia.
Na podstawie opisu problemu mogę przypuścić, że Pani ma czopy woszczynowe w uszu.
Można spróbować zastosować środki do czyszczenia uszu: A-cerumen, Vaxol i tp. dostępne w aptece bez recepty. Jeżeli to nie pomoże, to niestety jest potrzebna wizyta u otolaryngologa.