Od trzech miesięcy systematycznie chudnę, od września z 89kg zrobiło się 85kg. Zrobiłem badania krwi

1 odpowiedzi
Od trzech miesięcy systematycznie chudnę, od września z 89kg zrobiło się 85kg. Zrobiłem badania krwi, USG, TK z kontrastem, wyniki poniżej:
WBC 7,1 K/uL - RBC 5,17 M/uL - HGB 15,6 g/dL - HCT 44,9% - MCV 87fL - MCH 30,2 pg - MCHC 34,8 g/dL - RDW 12,3% - Płytki krwi PLT 260 k/uL - MPV 7,9 fL - liczba limfocytów 2,7 K/uL - liczba granulocytów 4,1 K/uL - liczba kom. pośrednich 0,3 K/uL - % linfocytów 38,4% - % granulocytów 56,4% - % kom. pośrednich 5,2% - OB 2mm/1h - glukoza 99mg/dl - cholesterol całkowity 216mg/dl - cholesterol HDL 58mg/dl - cholesterol LDL 132 mg/dl - trójglicerydy 132 mg/dl - PSA całkowite 0,658
Transaminazy w surowicy
Aspat 13 U/l - Alat 15 U/l
Gamma - glutamylotransferaza - 16U/l
Poziom TSH 3 gen. 2,18uIU/ml
Mocz
Ciężar właściwy SG1,03
Odczyn 5
Białko - neg
Glukoza - neg
Urobilinogen - norm
nabłonki płaskie nieliczne
leukocyty - 1-2 w pw
bakterie - poj. w pw
inne - liczne pasma śluzu
Badanie USG: wątroba niepowiększona o wzmożonej echogeniczności jak w stłuszczeniu, pęcherzyk żółciowy, trzustka, śledziona, aorta brzuszna w badaniu USG zmian nie wykazują. Nerki prawidłowej wielkości, kształtu i położenia, bez zastoju; w nerce lewej widoczna torbiel 13mm, pola nadnerczowe wolne, pęcherz moczowy o gładkich ścianach, gruczoł krokowy niepowiększony.
Badanie TK z kontrastem:
Wątroba prawidłowej wielkości o równych gładkich obrysach bez ewidentnych zmian ogniskowych, drogi żółciowe śród i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone, pęcherzyk żółciowy prawidłowej wielkości bez widocznych złogów, śledziona prawidłowej wielkości - homogenna, pola obu nadnerczy prawidłowe, trzustka prawidłowej wielkości, w obrębie ogona trzustki widoczny jest drobny obszar o obniżonej gęstości około 2mm, najprawdopodobniej odpowiadający przebudowie tłuszczowej, nerki prawidłowej wielkości, podtorebkowo z uwypukleniem zarysów zewnętrznych nerki lewej, widoczna jest struktura wielkości 14mm wykazująca gęstość 36j.H. - powikłana torbiel, drobna 3mm torbielka korowa nerki prawej, funkcja obu nerek zachowana, nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych śród i pozaotrzewnowych. W tkance tłuszczowej śródbrzusza po stronie prawej widoczne zwapnienia - najprawdopodobniej pozapalne. Tkanka płucna w zakresie objętym badaniem prawidłowo powietrzna. Uwidocznione elementy kostne prawidłowe.
Dodam, że od roku intensywniej pracuję bo wykańczam dom, jest też trochę stresu, ale zauważalny spadek wagi nastąpił od września.
Mężczyzna, 44 lata
Dzień dobry
Za patologiczną utrat,e masy ciała uznajemy spadek co najmniej o 5% w ciągu 6 miesięcy - w przypadku Pana jest to ok. 4.5kg/5 m-cy czyli graniczna wartość. Może niestety mieć na to wpływ Pana tryb życia zwłaszcza sposób odżywiania związany z natężeniem pracy jak również stres ale wypadałoby poszerzyć diagnostykę. W dostarczonych wynika nie ma cech anemizacji ale wypadałoby sprawdzić parametry gospodarki żelaza (Fe, ferrytyna) oraz proteinogram, kał na krew utajoną. Czy poza chudnidciem występują jakieś inne niepokojące objawy?