Od stycznia 2018r,. bolą mnie plecy w okolicy lewej łopatki i lewego barku. (chciałam zaznaczyć że j
1
odpowiedzi
Od stycznia 2018r,. bolą mnie plecy w okolicy lewej łopatki i lewego barku. (chciałam zaznaczyć że jestem instruktorem fitness i dosyć dużo trenuję, jednak przez okres ostatnich dwóch miesięcy nie ćwiczyłam górnych partii mięśniowych ).
Przeszłam rehabilitację i nadal mnie boli ale już mniej. Nie dawało mi to spokoju i zrobiłam usg tej okolicy.
Wynik:"Cech struktur patologicznych w obrębie mięśni przykręgosłupowych nie widać. Zarysy kostne dostępne w badaniu gładkie. W stawie ramiennym wysięk w kaletce podbarkowej."
Czy to możliwe, że po zakończonej rehabilitacji wciąż jeszcze jest tak źle, że nadal jest stan zapalny. Czy muszę to w jakiś jeszcze sposób leczyć? Czy jeżeli odpuszczę sobie treningi to możliwe, że to samo przejdzie?
Czy powinnam pójść do mojej lekarz rodzinnej? Ponieważ odkąd przychodzę do niej z moim bólem pleców, zawsze tylko przepisuje mi leki przeciwbólowe i mówi że to z czasem przejdzie.
Nie otrzymałam jeszcze skierowania do ortopedy, a rehabilitację musiałam sobie sama opłacić.
Przeszłam rehabilitację i nadal mnie boli ale już mniej. Nie dawało mi to spokoju i zrobiłam usg tej okolicy.
Wynik:"Cech struktur patologicznych w obrębie mięśni przykręgosłupowych nie widać. Zarysy kostne dostępne w badaniu gładkie. W stawie ramiennym wysięk w kaletce podbarkowej."
Czy to możliwe, że po zakończonej rehabilitacji wciąż jeszcze jest tak źle, że nadal jest stan zapalny. Czy muszę to w jakiś jeszcze sposób leczyć? Czy jeżeli odpuszczę sobie treningi to możliwe, że to samo przejdzie?
Czy powinnam pójść do mojej lekarz rodzinnej? Ponieważ odkąd przychodzę do niej z moim bólem pleców, zawsze tylko przepisuje mi leki przeciwbólowe i mówi że to z czasem przejdzie.
Nie otrzymałam jeszcze skierowania do ortopedy, a rehabilitację musiałam sobie sama opłacić.
Bez dokładnego badania trudno postawić pewną diagnozę. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że objawy są wynikiem zmian przeciążeniowych, zwłaszcza związanych z ćwiczeniami ramion ponad głową. Ćwiczenia typu fitness bardzo często są przyczyną tego typu dolegliwości.
Dobra wiadomość jest taka, że zazwyczaj objawy ustępują samoistnie
Zła - że trwa to czasem do kilku miesięcy, może łatwo nawracać i wymaga bardzo wytrwałej pracy nad dobrą kinezą łopatki - praca z rehabilitantem.
Jeżeli dolegliwości będą trwały > 4 miesiące wskazane będzie wykonanie rezonansu.
Pozdrawiam
Dobra wiadomość jest taka, że zazwyczaj objawy ustępują samoistnie
Zła - że trwa to czasem do kilku miesięcy, może łatwo nawracać i wymaga bardzo wytrwałej pracy nad dobrą kinezą łopatki - praca z rehabilitantem.
Jeżeli dolegliwości będą trwały > 4 miesiące wskazane będzie wykonanie rezonansu.
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Mam pytanie moja mama ma jaskre nosi okulary ale strasznie mruzy oczy chodzi do okulisty dostaje krople ale to nic nie pomaga co w takim przypadku mozna zrobic zeby nie stracila wzroku
- Biore leki lorafen jak je odstawić skutecznie biore je 13lat i tyje mocno lekarz chce mníe na detoks dać do psychiatryka ale czy tam mí pomogo podobno leczo tam zastrzykami leczo mníe ními na fobje społeczno jesto mocno uzależníony lęki sie nasilajo prosze o pomoc
- Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym pojawił się u mnie już kilka miesięcy temu. Na początku ból doskwierał mi głównie wieczór kiedy chciałam się położyć na plecach, musiałam to robić ''stopniowo''. Po jakimś czasie zaczęłam odczuwać ból w lewym biodrze, z czasem w lewej nodze też zaczął się pojawiać.…
- Dziecko 6 letnie miało wykonywne w przedszkolu badanie wad postawy przez specjalistę rehabilitacji. Wyszło iż pięty są koślawe wyraznie a stopy praawidłowe. W zaleceniach są cwiczenia oraz wkładki zapiętkowe i buty wiązane z sztywną, wysoką piętką do szkoły i do domu. Mam pytanie co iznaczają…
- Dzień Dobry nie potrafię śmiać się na głos, są na to jakieś ćwiczenia?
- Czy na endometrioze lepiej stosowac leki hormonalne jedno czy dwuskladnikowe? Obawiam sie wielu zlych obajawow ze strony dwuskladnikowych tabletek. Czy te z samym progesteronem beda tak samo skuteczne? Pale papierosy, a mama miala zakrzepice.
- Szukam okulisty który powie co mi jest. Noszę okulary od 4 lat. Nie mam dużej wady. Na pewno mam astygmatyzm. Byłem na badaniu z zakrapianiem oczu. Lewe oko bez problemu, można dobrać soczewke. Prawe pomimo zakropienie kompletnie nie reaguje, brak możliwości ustawienia. Widzę źle i niewyraźnie.…
- Chciałam się dowiedzieć czy refluks z zarzucaniem do przełyku i gardła, bo na taki cierpię może powodować twardzinę przewodu pokarmowego? czuje że mój przełyk jest cały sztywny, twardy i jakimi badaniami można to potwierdzić?, rtg przewodu z kontrastem?
- Witam jaki jest koszt leczenia kanałowego górnej 6?
- Błagam o pomoc stomatologa z Poznania.Jestem ubezpieczona w końcu ale nie mam żadnych dochodów by zainwestować w protezę.Zorientowałam się że refundowane protezy są dopiero od 35 lat a mam 32. Moje zęby ,a raczej ich resztki są w krytycznym stanie i ani odrobinę nie przesadzam wiem że każdy stomatolog…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.