Od roku zle sie czuje i mam wciaz te same objawy. Zawroty glowy, pulsowanie i scisk w glowie, szum

6 odpowiedzi
Od roku zle sie czuje i mam wciaz te same objawy.
Zawroty glowy, pulsowanie i scisk w glowie, szum w uszach, mroczki przed oczami, utrata rownowagi, sporadyczne braki czucia lewej reki i nogi, dretwienie malych palcy u rak, przyspieszone bicie serca. Bylam juz u kardiologa, neurologa, laryngologa,psychiatry i lekarza rodzinnego. Zrobilam ekg, echo serca przezklatkowe i przezprzelykowe, holter24, rezonans magnetyczny glowy.
Wszystkie wyniki sa dobre. Mam tylko pfo ale to jest norma. Ostatnio robilam szczeglowe badanie krwi i wszystko w normie.
Nie wiem juz co robic. Jak bylam mala mialam skolioze i chodzilam na cwiczenia. Od jakiegos czasu boli mnie kregoslup i czuje klucie w plecach. Czy te objawy moga wskazywac na wady kregoslupa? czy warto skorzystac z porady ortopedy?
Prosze o pomoc. Zapisalam sie nawet na spirometrie bo nie wiem juz co mam robic.
Myślę że odpowiedziałem już na to pytanie

najczęstsza przyczyną zawrotów głowy, szumów usznych w przebiegu choroby kregosłupa szyjnego jest zaburzenie przepływu przez tętnice kręgowe, wymaga to wykonania diagnostyki przeływów np USG Doppler oraz MRI kregosłupa szyjnego a decycja o koniecznosci leczenia operacyjnego w tym rzypadku nalezy do neurochirurga, druga pryczyna może być choroba błędników (uszu) w tym przypadku nalezy zwrócić sie do laryngologa
Oczywiście że warto :)
Z pewnością bez konsultacji ortopedycznej ortopedy zajmującego się leczeniem schorzeń kręgosłupa trudno będzie znaleźć rozwiązanie Pani problemów. Do konsultacji potrzebne będą zdjęcia rtg kręgosłupa.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Niektóre z objawów mogą mieć związek z jakąś patologią w zakresie kręgosłupa. Konsultacja ortopedyczna może być pomocna w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Jest mało prawdopodobne aby skolioza bezpośrednio powodowała wymienione dolegliwości. Jeśli tak jest to praca z fizjoterapeutą powinna przynieść ulgę.
Natomiast mnogość Pani objawów nasuwa na myśl nerwicę; proponowałbym równolegle z wizytą u ortopedy i fizjoterapeuty - konsultację psychologa.
Z poważaniem, Radosław Cegiel