Od roku nie moge wyleczyc pecherza moczowego. Objawy to staly bol i parcie w podbrzuszu. Posiew caly

4 odpowiedzi
Od roku nie moge wyleczyc pecherza moczowego. Objawy to staly bol i parcie w podbrzuszu. Posiew caly czas wychodzi ujemny. Wynik cystoskopi: metaplacja plaskonabonkowa oraz torbielkowate zapalenie pecherza. Czy jest to schorzenie powazne? Jak mozna to leczyc? Mam 31 lat.
Proponuję wpierw upewnić się że bilans przyjmowanych i wydalanych płynów jest odpowiedni. Jeśli tak, to można rozważyć podanie leku Uro-Vaxom (szczepionka). Z dalszymi możliwymi rozwiązaniami problemu należy się wstrzymać do czasu wizyty, dokładnego wywiadu i badania fizykalnego i USG. Pozdrawiam.

Dzień dobry, metaplazja i zapalenie pęcherza musi być pod stałą kontrolą, najlepiej w ośrodku przyszpitalnym, nie wolno tego lekceważyć, trzeba wyklucztć obecność bakterii w moczu, pozdrawiam
Metaplazja jest zazwyczaj skutkiem długotrwałego zaplenia pęcherza i w pierwszym rzędzie skupić trzeba się na terapii zaplenia. Obecność metaplazji wymaga obserwacji i kontroli urologicznej.
Wydaje się że dla postawienia rozpoznania należy wykonać biopsje pęcherza moczowego i badanie histopatologiczne