Od roku mam stwierdzoną tężyczkę. Na stałe biorę 2 tbletki magne B6 max dziennie (200mg) i czuję się

1 odpowiedzi
Od roku mam stwierdzoną tężyczkę. Na stałe biorę 2 tbletki magne B6 max dziennie (200mg) i czuję się całkiem dobrze, ataki tężyczki są rzadkie. . W międzyczasie została u mnie wykryta ueraplasma i dostałam antybiotyk - Doxycyclinum TZF, 2 tabletki dziennie (200mg). Zachowuje co najmniej 2 godziny ostępu między przyjęciem preparatu magnezu, a doksycykliną. Antybiotyk przyjmuje od 3 dni i mam wrażenie, że nasila on objawy tężyczki. Wczoraj miałam atak: mrowienie twarzy, ból głowy, szczękościsk, kołatanie serca i mdłości około pół godziny po przyjęciu antybiotyku, trwało to ponad godzinę, potem przeszło. Dzisiaj jest trochę lepiej, atak był zdecydowanie krótszy i niezbyt intensywny. Zastanawiam się, czy jest sens na czas antybiotykoterapii zwiększyć dawkę przyjmowanego magnezu, czy po prostu zacisnąć zęby i to przetrzymać?

Pozdrawiam.
Tężyczka to objaw a nie choroba. Leczenie powinno być ukierunkowane na leczenie choroby a nie objawów. W pierwszej kolejności należy ustalić przyczynę tężyczki. Jeżeli chodzi o ew. interakcję pomiędzy doxycycliną i solami magneza to te drugie mogą powodować znaczne zmniejszenie wchłaniania doxycycliny i jej ew. nieskuteczność.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.