Od roku borykam się z bólem kolana prawego, w nocy w dzień przy zgiętym kolanie ból się nasila. Jak

1 odpowiedzi
Od roku borykam się z bólem kolana prawego, w nocy w dzień przy zgiętym kolanie ból się nasila. Jak coś kopnę ból jest nie do zniesienia. RTG nic nie wykazało. UsG - W schyłku nadrzepkowym fałd tłuszczowo -maziówkowy pogrubiały o 10mm. W otoczeniu fałdu ślad płynu. Fałd "przeskakuje" w badaniu dynamicznym. Wysokość ustawienia rzepki w normie, podejrzenie lateralizacji. Chrząstka kłykci kości udowej o gładkim zarysie grubość 2,2-2,3 mm. Ścięgno mięśnia 4głowego, więzadła rzepki, poboczne w normie. Więzadła krzyżowe w widocznym zakresie o zachowanej ciągłości. W rogach przednich obu łękotek mikrouszkodzenia stopnia I. Torbieli Bakera nie wykazano. Rogi tylne obu łękotek dość jednorodne bez widocznych pęknięć. MR - Struktury kostne bez zmian. Więzadło krzyżowe przednie o zachowanej ciągłości, o podwyższonym sygnale oraz zwiększeniem ilości płynu w jego otoczeniu-stan po naciągnięciu susp. Więzadło krzyżowe tylne oraz więzadła poboczne kolana o prawidłowym sygnale, bez cech uszkodzenia. Łękotka przyśrodkowa i boczna bez zmian pourazowych. Rzepka z tendencją do środkowego przyparcia, poza tym ustawiona prawidłowo, więzadła i troczki rzepki bez zmian. Chrząstka rzepki niejednorodna, ze zmianami chondromalacyjnymi st I, poza tym chrząstki o gładkich obrysach, bez cech uszkodzenia. Wysięk w zachyłku nadrzepkowym. Dół podkolanowy, ciało Hoffy bez zmian. Jaka może być ewentualna diagnoza i leczenie?
Wynik badania RM nie wskazuje na żadne uszkodzenia wewnątrzstawowe - wątpliwości co do ACL - potrzebne porównanie z badaniem klinicznym celem ustalenia źródła dolegliwości. Jeżeli ból występuje głównie z przodu kolana pomóc powinna rehabilitacja, głównie ćwiczenia. Pozdrawiam