Od prawie roku mam problemy z miesiaczkowaniem. Mam 23lata, waże ok. 50kg i mierze ok. 170cm, jest

4 odpowiedzi
Od prawie roku mam problemy z miesiaczkowaniem.
Mam 23lata, waże ok. 50kg i mierze ok. 170cm, jestem też mamą od 3.5 roku.
Na początku roku przez ok. 4miesiace nie miałam miesiączki, dostałam tabletki, które miałam przyjmować przez miesiąc, miesiączka była przez 2 miesiące i znów się zatrzymała.
Wróciłam do lekarza, twierdził, że to zupełnie normalne i wystawił receptę na Luteine.
Po ok. 5dniach dawkowania miesiączka powróciła, ale po zakończeniu odczuwalam potworne, kurczliwe bóle lewego jajnika podczas oddawania moczu, co po kilku dniach ustalo.
W tej chwili jestem przed kolejną miesiączka, od około tygodnia odczuwalam dyskomfort podczas oddawania moczu ale od dwóch dni problem się nasilil.
Nie odczuwam żadnego bolu w okolicach pęcherza, nic nie piecze , nie swędzi, nie mam też wzmożonej potrzeby korzystania.
Ból zlokalizowany jest w okolicach szyjki macicy (?), cewki moczowej (?) nie jestem w stanie dokładnie określić... na długości ok. 2-3cm.
Zakupiłam furagine, ale niestety nie widzę żadnej poprawy.
No cóż jest Pani chora, a najlepiej będzie się orientował jak leczyć lekarz, do którego się Pani zgłosi.

Tylko wizyta u ginekologa
Szanowna Pani, proszę sprawdzić FSH, AMH / zespól przedwczesnego wygasania jajników/. Dolegliwości mogą wynikać z obniżonych wartości estrogenów. Należy przyłożyć się do diagnostyki hormonalnej nie tylko w zakresie ginekologii. pzdr Artur mazur kalisz
Witam,
Należy udać się do lekarza ogólnego celem diagnostyki bólów brzucha i wykluczenia infekcji układu moczowego. Konieczne są także badania hormonalne celem określenia przyczyny zaburzeń miesiączkowania.
z poważaniem
Tomasz Łabiak