Od ponad miesiąca odczuwam dyskomfort/ucisk w dziasle/ policzku. Trudne do zlokalizowania. Czasami o

3 odpowiedzi
Od ponad miesiąca odczuwam dyskomfort/ucisk w dziasle/ policzku. Trudne do zlokalizowania. Czasami odczuwam to nad górną czwórka, czasami nad piatka lub szóstka. Jakbym miała tam przemieszczajace się ciało obce. Nie jest to ból, ale dokuczliwy dyskomfort. Czuje przy tym górna piatke, której leczenie kanałowe zakonczylam kilka miesięcy temu. Ząb był leczony pod mikroskopem, zaraz po zostało wykonane zdjęcie RTG. Mimo wszystko górna piątka jest po prostu tkliwa na dotyk, nie boli przy jedzeniu itp. Lekki ból odczuwam przy "opukiwaniu w wypełnienie". Pani stomatolog spiłowała trochę wypełnienie i to dało ulgę ale tylko częściowo. Nawet czyszczenie nicią dentystyczna powoduje większą tkliwość. Przy nitowaniu między piątka a szostka czuje też nieprzyjemny zapach. Miałam miesiąc temu wykonane zdjęcia RTG górnej 4,5,6 i tomograf górnych zębów, który z innym stomatologiem (specjalista w leczeniu endodontycznyn) oraz chirurgiem szczękowym. Wg nich ząb wyleczony perfekcyjnie. Zauważyli jednak płyn, stan zapalny w zatoce. Byłam u laryngologa, który nie widzi objawów zapalenia zatok, ale dostałam skierowanie na tomograf zatok. Muszę czekać miesiąc na wynik, ale wiem, że stan zapalny zatoki jest (po prostu zapytałam osobę wykonująca badanie). Dostałam Dalacin c, zażywam od piątku do 8 godzin. Dziś niedziela i nie czuje żadnej poprawy. Czuje z przerwami górna piatke, czuje to coś wędrujące nad dziąsłami oraz podrażnienie dziąsła między 5 a 6 po czyszczeniu nicią dentystyczną. Dodam jeszcze, że stomatolog na podstawie tomografu tłumaczyła mi, że miedzy 5 a 6 jest dość taka przestrzeń, która sprzyja tworzeniu się kieszonki, jednak u mnie tego nie znalazła. Ponadto powiedziała mi, że korzeń 5 jest dłuższy od innych i "bardziej wbija się w zatokę". Nie wiem już, co robić i gdzie szukać pomocy
Bez zbadania pacjenta i obejrzenia zdjęć radiologicznych nie jestem w stanie określić czym jest spowodowany dyskomfort u Pani. Zapraszam z kompletem dokumentów do naszej kliniki. Pozdrawiam

Jeżeli stomatologicznie jest o.k. to sprawa dla laryngologa.
Serdecznie zapraszam na wizytę do gabinetu stomatologicznego, trzeba wykonać dokładne badanie oraz potrzebne zdjęcia w celu określenia przyczyny Pani dyskomfortu. Zapraszam do naszej kliniki "Dentima" z kompletem dokumentów.