Od ponad miesiąca bardzo żle się czuje. Zacznę od tego, że 11 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie zaś

4 odpowiedzi
Od ponad miesiąca bardzo żle się czuje. Zacznę od tego, że 11 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie zaśniad groniasty, ale jest wszystko ok, wyleczony. Od tego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne. Ok. miesiąca temu bardzo podskoczyło mi ciśnienie do 160, nieregularny puls 60-115, dodam, że moje ciśnienie zawsze osylowało max. do 115. Przy tym ból głowy, trzęsenie się, ból w klatce, ból nóg, zawroty głowy, osłabienie. Była u rodzinnego lekarza, kardiologa. Aktualnie biorę leki- bicardef 2x1,2 tabletki. Ciśnienie jest w normie. Ale dolegegliwości niektóre zostały, wręcz się nasiliły i doszły nowe. Ciagłe zawroty głowy, osłabienie, momentami wręcz wyczerpanie, senność, ból nóg, raczej stawów,, wypadają mi włosy, zawsze miałam problemy z zaparciami teraz jest na odwót. Zrobiłam badania. krew ok, mocz ok. Mam podwyższone żelazo. Norma 145 ja mam 177. TSH- 2,37, ATPO 19,5. glukoza 91. Miałam usg tarczycy, niby ok, takie wymiary: węzina 3 mm, lewy płat 14x18x30 prawy płat 17x11x31. Byłam u lekarza chorób wewnętrzych - dowiedział się, że jestem młoda i z nerwów. Prosze o wskazówki co może się ze mną dziać, do jakiego lekarza powinnam się udać? Czy przyczyną jest żelazo a może faktycznie tarczyca? Naprawdę czuje sie coraz gorzej, boję się kierować autem przez te zawroty głowy, zostawać sama w domu.
Poziom żelaza raczej nie ma tu nic do rzeczy. Pierwszą sprawą jest unormowanie ciśnienia, a tabletki antykoncepcyjne też mogą się do tego dokładać, czasem pomaga zmiana na inne.

Podwyższony poziom żelaza niewielki i to nie może być przyczyną tych dolegliwości. Może Pani ma fibromialgię ale tego nie da się zdiagnozować zaocznie, proponuję zgłosić się do reumatologa. pozdrawiam Czesław Drozd
Witam. Powinna się Pani skonsultować ze specjalistą gastrologiem i wykluczyc dziedziczna hemochromatozę,być może bedzie konieczny test genetyczny. Pozdrawiam
Pytanie spoza mojej specjalności