Od ponad 10lat biorę Parogen,który pomaga mi funkcjonować normalnie(biorę rano i popołudniu. Ale mam

5 odpowiedzi
Od ponad 10lat biorę Parogen,który pomaga mi funkcjonować normalnie(biorę rano i popołudniu. Ale mam problem-skończył mi się a jeszcze z tydzień muszę poczekac. Koleżanka ma Pramolan.Czy ja mogę go brać przez ten czas? Zaczynam odczuwać brak leku. Pojawiają się objawy,których nie chcę.
Proponuję nie leczyć się samemu i zaczekać na wizytę bez wdrażania nie zaleconych leków. Pozdrawiam serdecznie. Piotr Markowski

Po onagłym odstawieniu leków może dojść do pogorszenia stanu psychicznego w szybkim tempie. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego i wyjaśnić sytuację. Powinien wystawić receptę na parogen. Pramolan to lek o innym mechanizmie działania. Należy kontynuować terapię paroksetyną.
Parogenu nie należy odstawiać z dnia na dzień....szczególnie jeśli to dawka powyżej 20mg/d. Dawkę należy redukować stopniowo, a zastąpienie go Pramolanem może jedynie lekko złagodzić nieprzyjemne objawy odstawienne.
Co to znaczy tydzień muszę poczekać?? Wg mnie to tylko ustawienie właściwej hierarchii wartości.
Witam,

niestety paroksetyna (Parogen) jest lekiem, który dosyć często daje objawy odstawienne (dyskontynuacji) po nagłym przerwaniu jego zażywania. Lek należy odstawiać i zmniejszać dawki powoli.
Pramolan może doraźnie łagodzić objawy odstawienne- choć może to nie być wystarczające. Na przyszłość warto zadbać o wystarczającą ilość leku między wizytami lekarskimi.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl