Od półtora tygodnia zaczęłam brac Setaloft. Pierwszy tydz 50 mg, kolejny zwiekszam do 100 mg. Skutki

Od półtora tygodnia zaczęłam brac Setaloft. Pierwszy tydz 50 mg, kolejny zwiekszam do 100 mg. Skutki uboczne sa tak dokuczliwe ze nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac. Jak dlugo one moga się jeszcze utrzymywac? Czy gdy beda wciaz tak uporczywe bedzie potrzebna kolejna zmiana leku?

2 odpowiedzi


Jeśli uciążliwe objawy uboczne stosowania leku są dłuższe, niż 1-2 tygodnie, lekarz prowadzący powinien rozważyć zmianę leku. Pozdrawiam.

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

W mojej opinii zbyt szybko jest zwiększana dawka i stąd „nawał” objawów niepożądanych. Na tym etapie nie da się ocenić czy ustąpią, jest za wcześnie. Proponuję skonsultować z psychiatrą prowadzącym zmniejszenie dawki do 50mg/d i obserwację objawów niepożądanych.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.