Od początku okresu dorastania mam problemy ze skóra. Określono to jako trądzik, ale mając 27 lat, ur

5 odpowiedzi
Od początku okresu dorastania mam problemy ze skóra. Określono to jako trądzik, ale mając 27 lat, urodzone dziecko i przebytą wielomiesięczną kurację tetralysalem problem nadal nie znika. Trądzik pokrywa ramiona i plecy, nie ma mowy o koszulkach na ramiączkach. W trakcie tetralysalu było lepiej, po jego odstawieniu - gorzej niż na początku. Zaczęły powstawać cysty. Twarz daję radę okiełznać częstymi peelingami, wypryski nie skupiają się w żadnej konkretnej jej części. Ogólnie jestem słabeuszem, czuję, że mam mało sił. Często ramiona i plecy są jakby całe rozpalone, jakby wszystkie wypryski były podrażnione jednocześnie - czuję się wtedy obolała jakbym miała grypę i bardzo ciężko mi znaleźć siłę na obowiązki. Czuję, że ma to trochę związek z dietą - jako dziecko bardzo słodko jadłam, głównie mąka i cukier. Teraz podejrzewam, że właśnie cukier zaognia problem - odstawiłam go od kilku miesięcy niemal całkowicie. Po piwie mam całą spuchniętą twarz. Odpycha mnie jeszcze od mleka krowiego. Im więcej jem surowych warzyw, tym jest lepiej, ale od miesięcy problem dalej nie znika.
Miałam zdiagnozowaną leciutką astmę, w dzieciństwie miałam alergię, ale z nich wyrosłam. Często męczą mnie infekcje dróg moczowych.

Więcej nie udało mi się samodzielnie zaobserwować.
Bardzo proszę o pokierowanie mnie dalej, bo mój problem dalej jest nierozwiązany. Z góry dziekuję!
Dzień dobry. może mieć Pani nawet i 40 lat ,a problem nadal bedzie obecny. Ani ciąża ,ani kuracje tetralysalem niczego tutaj nie zmienią .Dopóki Pani stosuje tego typu leki ( antybiotyk ) jest poprawa ,ale po odstawieniu wszystko powoli będzie wracać .Proszę się nastawić na terapię tabletkami z kwasem witaminy A czyli izotretinoiną. Na przykład axotret lub aknenormin lub izotek . Jest to obecnie jedyna terapia lecząca te chorobę od strony przyczyny ,a nie objawów .A że czasami ten lek budzi wśród pacjentów różne kontrowersje to zupełnie inna sprawa.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.

Szanowna Pani,

Problem z którym boryka się Pani jak wynika z zawartego opisu jest bardzo złożony i tak naprawdę czynników które odpowiadają za zaistniały stan rzeczy może być wiele. Myślę, że jedynie spojrzenie na obraz kliniczny; wcześniej realizowane leczenie i wyniki badań, pozwolą ustalić przyczynę pojawiających się problemów i tym samym zaordynować skuteczną terapię. Jednakże punktem wyjścia musi być konsultacja. Na postawie zawartych danych nie można podejmować się postawienia diagnozy. Zapraszam na wizytę konsultacyjną. Postaram się Pani pomóc.

Z poważaniem,
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, prof. nadzw.
Dzień dobry. Oprócz wykonania szeregu badań laboratoryjnych, należałoby rozważyć leczenie izotretynoiną. Proszę się zgłosić na wizytę do dermatologa.
Zapraszam serdecznie na konsultację do naszego Centrum Medycznego we Wrocławiu na Powstańców Śląskich.
Myślę, że uda nam się rozwiązać problem.
Mamy również doskonałego dietetyka, który pomoże w doborze właściwego rozplanowania posiłków.
Po zgłębieniu wywiadu kilkoma pytaniami, zakwalifikowałbym Panią do kuracji isotretynoiną doustną, zdecydowanie najskuteczniejsze leczenie w trądziku opornym na miejscowe metody leczenia oraz antybiotykoterapię doustną. Takie leczenie w przypadku kobiet przeprowadzane jest zawsze pod osłoną antykoncepcji i pod ścisła kontrolą lekarza. Trwa zwykle około 8 mc, odsetek wyleczeń jest bardzo wysoki bo około 80 % więc warto wytrwać. W razie pytań i wątpliwości służę pomocą.