Od pewnego czasu zaczynam u siebie podejrzewać rozdwojenie jaźni. Wyczytałam objawy w internecie- wszystko się zgadza ale jak wiadomo czasem Internet kłamie. Zanim pójdę do specjalisty chciałabym się chociaż trochę upewnić aby się przed nimi nie skompromitować. Mianowicie, tak jak pisali mam problemy ze snem, boli mnie głowa a co najgorsze przyłapałam się ze nieświadomie tak jakby mam drugą osobowość. Zaczynam mówić rzeczy oczywiście nieświadomie które do mnie nie pasują. Po wróceniu do danej rozmowy uświadamiam sobie ze tak naprawdę nie jest i nie wiem czemu to mówię. Posiadam gwałtowne zmiany nastroju. W jednej chwili potrafię się śmiać a w drugiej zacząć płakać zupełnie bez powodu, z reszta śmiać tez bez powodu.W jednej chwili jestem sobą (chociaż nie wiem czy tak to można nazwać) a w drugiej kompletnie inna osobą. Wiele rzeczy zapominam i nie mogę się na niczym skupić.
 Tomasz Wrocławski
Tomasz Wrocławski
Psychoterapeuta
Wrocław
Słyszała Pani na pewno o syndromie studenta V roku medycyny ? Wszystko się zgadza, co do joty, wszystko co piszą w podręczniku do interny. Z tym internetem bardzo bym uważał. Może nie kłamie, co może podawać mocno uproszczoną wersję wydarzeń. A co do opisanych objawów. To tak od depresji, poprzez manię, zaburzenia snu, obniżenie nastroju, depresję, problemy z nawiązywaniem relacji, być może problemy natury neurologicznej bądź z gospodarką hormonalną Dużo tego, nie prawdaż ? Bez dogłębnej diagnozy możemy sobie gdybać. Zaczął bym od podstawowych badań z krwi, sugerował bym również poziom hormonów tarczycy, oznaczyć magnez i potas. Jak będzie OK, dobrze by było skonsultować się z neurologiem, to na okoliczność bólu głowy i problemów ze snem. W drugiej kolejności konsultacja psychiatryczna. .Chyba że wydarzyło się lub dzieje się w Pani życiu coś, o czym nie chce Pani tutaj pisać lub nie chce pamiętać... Czasami można nieźle się wkręcić i nawet nie wiedzieć o tym.

mgr Monika Wicińska
mgr Monika Wicińska
Psycholog, Psychoterapeuta
Warszawa
Dodałabym do powyższej odpowiedzi zaburzenia dysocjacyjne, prawdopodobieństwo wystąpienia jest wysokie w przypadku szczególnie trudnych doświadczeń w dzieciństwie, ale i pojedynczych zdarzeń traumatycznych. Mogą się objawiać m.in. poczuciem „rozdwojenia” osobowości. Ogromne znaczenie w diagnozie ma Pani historia, poza oczywiście diagnozą Pani stanu zdrowia fizycznego.

mgr Elżbieta Chudy
mgr Elżbieta Chudy
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Nysa
Witam, konsultacja u specjalisty zdrowia psychicznego nigdy nie jest oceną człowieka, a spotkaniem z kimś, kto bez oceny spotka się z Pani obawami, emocjami, pomoże je odczytać i odkryć ich znaczenie . Wszystko, czego doświadczamy w sobie i w kontaktach z innymi ma głęboki sens, choć czasami może być bardzo trudne do zniesienia. Zachęcam do skorzystania z konsultacji, pozdrawiam, Elżbieta Chudy

mgr Barbara Romanowska
mgr Barbara Romanowska
Psycholog, Psychoterapeuta
Chorzów
Myślę, że to bardzo cenne, że jest Pani otwarta na kwestie swojego samopoczucia psychicznego. To poczucie, że "coś jest nie tak", szukanie w internecie, to sygnał, aby zwrócić się po pomoc. Dobry diagnosta - psychiatra, psycholog czy psychoterapeuta, odpowiednio kierując wywiadem czy dobierając metody badania, będzie mógł nazwać Pani objawy czy ewentualne zaburzenia, ale ważniejsze od terminów jest dobranie formy pomocy, leczenia. Warto zwrócić uwagę czy osoba jest przeszkolona w diagnozie zaburzeń dysocjacyjnych. Pozdrawiam!

mgr Agnieszka Kopeć
mgr Agnieszka Kopeć
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Kraków
Osobowość wieloraka (dawniej zwana rozdwojeniem jaźni) to bardzo malownicze, ale też EKSTREMALNIE RZADKO WYSTĘPUJĄCE zaburzenie. Jest bardzo małe prawdopodobienstwo, że to właśnie na to Pani cierpi. Niemniej, opisywane objawy z pewnością są uciążliwe i specjalista - psychoterapeuta lub/i psychiatra z pewnością pomogą się z nimi uporać. I to specjalistom proszę pozostawić diagnozę. Nie skompromituje się Pani przychodząc i opisując objawy.

 Joanna Agnieszka Giza
Joanna Agnieszka Giza
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Polecałabym bezpośrednie spotkanie konsultacyjne ze specjalistą .

mgr Ewa I. Paterka
mgr Ewa I. Paterka
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Gdańsk
Zapraszam na konsultację w celu rozwijania wątpliwości.

mgr Sebastian Kiełczewski
mgr Sebastian Kiełczewski
Psychoterapeuta
Zielona Góra
Dzień Dobry, pierwszy krok już Pani wykonała - napisała o tym jak się czuje. Teraz tylko umówić się na wizytę i opowiedzieć o tym swojemu terapeucie. Pozdrawiam

mgr Anna Wójs-Ziarko
mgr Anna Wójs-Ziarko
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Pełna życzliwej chęci niesienia pomocy, po przeczytaniu wcześniejszych odpowiedzi trudno jeszcze coś dodać. Polecam po rzeczowej diagnostyce organicznej wizytę u psychologa, terapeuty. Pani objawy mogą być konsekwencją różnych napięć, których etiologii trudno szukać za pośrednictwem rozmowy przez internet. Życzę dobrego przymierza z terapeutą i wartościowej pracy dla Pani. Pozdrawiam

mgr Karolina Tiszler
mgr Karolina Tiszler
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Lublin
Myślę, że objawy o których Pani pisze bardzo utrudniają Pani funkcjonowanie, dlatego poszukuje Pani wsparcia tutaj. Jest to pierwszy krok do poprawy Pani sytuacji. Zachęcam do kontaktu z terapeutą w Pani okolicy i popieram przedmówców, aby zweryfikować stan hormonów oraz morfologię krwi. przed pierwszą wizytą - to bardzo usprawni przebieg diagnozy.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

mgr Katarzyna Kultys
mgr Katarzyna Kultys
Psycholog, Psychoterapeuta, Psycholog dziecięcy
Kostrzyn nad Odrą
Najważniejsze jest, aby pozwolić sobie pomóc. Pani zrobiła pierwszy krok i napisała o tym co czuje i jak to wygląda. Zarówno zaburzenia snu, labilność emocjonalna oraz objawy somatyczne mogą zarówno wiązać się z przebytą traumą,przewlekłym stresem, życiem w stałym lęku, bądź z innymi wydarzeniami, które miały miejsce w Pani życiu na przełomie czasu. Pamiętajmy również o ogromnym wpływie hormonów na nasze funkcjonowanie. Dlatego badania hormonów oraz podstawowe badania krwi są niezbędne. Jeśli chodzi o informacje z internetu, pamiętajmy, iż jest tam wiele wartościowych i mądrych informacji, ale także kłamstw. W związku z tym nie brałabym ich pod uwagę, ponieważ nic pozytywnego one nie przynoszą, a tylko i wyłącznie obniżają Pani nastrój i powodują większy stres. Proszę skorzystać w pierwszej kolejności z wizyty u psychoterapeuty, bądź innego specjalisty.

Specjaliści w zakresie leczenia: zaburzenia psychiczne

Ewa Dębska

Ewa Dębska

Psychiatra

Pruszków

Małgorzata Niklasińska

Małgorzata Niklasińska

Psycholog, Psychoterapeuta

Polkowice

Marcin Dudała

Marcin Dudała

Psycholog, Terapeuta

Warszawa

Urszula Skowrońska

Urszula Skowrońska

Psycholog, Terapeuta

Wrocław

Agata Sobiewska

Agata Sobiewska

Psycholog

Warszawa

Marcin Jasiński

Marcin Jasiński

Psychiatra

Wieluń

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 102 pytań dotyczących usługi: zaburzenia psychiczne

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.