Od paru lat borykam się z problemem stopy,najpierw problem z ostrogą,potem dołączyło się płaskostopi

4 odpowiedzi
Od paru lat borykam się z problemem stopy,najpierw problem z ostrogą,potem dołączyło się płaskostopie podłużne potem poprzeczne,mimo
noszenia indywidualnych wkładek.Parę miesięcy temu mocno uderzyłam się w tę stopę i miałam wrażenie jakby mi się tam coś zerwało.Od tego
czasu stopa się koślawi i boli.Miałam terapię manualną,teraz mam taśmowaną tę nogę,dostałam steryd który zadziałał na tyle że o wiele mniej boli.
Czy mogę jeszcze coś zrobić,czy muszę się poddać operacji?I jakie są szanse że po operacji będzie lepiej i znikną moje problemy?Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.
Szanowna Pani,
Trudno ocenić konieczność poddania się operacji a tym bardziej jej szanse powodzenia bez zbadania Pani i określenia przyczyny. Koślawość tyłostopia może wynikać z nadmiernej wiotkości łącznotkankowej ale również z niewydolności mięśnia piszczelowego tylnego, czy uszkodzenia tzw spring ligament. Dodatkowo uszkodzenie innych więzadeł stabilizujących tzw kolumnę przyśrodkową również może wywołać takie objawy. Niestety najlepiej będzie zacząć od zbadania Pani stopy i zaplanowania badań dodatkowych. A czy operacja będzie konieczna i czy realnie ma szanse poprawić Pani komfort chodzenia okaże się po ich wykonaniu. Pozdrawiam,

Bez osobistego badania trudno cokolwiek powiedzieć.
Historia jest na tyle długa ,że jednoznaczna odpowiedź bez badania i zlecenia badań obrazowych w celu oceny w jakim stanie znajduje się Pani/Pana stopa jest niemożliwa Poza tym konieczne jest ocena oczekiwań pacjenta oraz uwzględnienie ryzyka okołoperacyjnego związanego z leczeniem w celu ich spełnienia Pozdrawiam
Tak jak pisali przedmówcy - bardzo ciężko jest odpowiedzieć na Pani pytania bez dokładnego badania przedmiotowego (wykonanego osobiście) i bez wglądu w badania obrazowe.