Od około roku zmagam się niedosłuchem w lewym uchu (dodam, że chorowałem wcześniej na półpaśca po kt

1 odpowiedzi
Od około roku zmagam się niedosłuchem w lewym uchu (dodam, że chorowałem wcześniej na półpaśca po którym zachorowałem również na wrzodziejące zapalenie jelita grubego). Później pojawiły zawroty głowy, którym towarzyszą zaburzenia równowagi, wirujący obraz oraz nudności (moim zdaniem wzazujące na problemy z błędnikiem). Występowały one na początku rzadko, co kilka miesięcy z czasem powtzarzając się co kilka tygodni, a nawet raz w tygodniu. Po rezonansie magnetycznym głowy z kontrastem laryngolog nie podał jednoznacznej przyczyny objawów (rezonans wykazał zmiany naczyniowe).Zostałem skierowany do neurologa, który po zapoznaniu się z sytuacją zalecił rezonans głowy i odcinka szyjnego bez kontrastu. Nie stwierdził aby aby półpasiec czy inne objawy, które podałem były przyczyną moich dolegliwości. Jakie w tej sytuacji są wzkazania do rezonansu odcinka szyjnego kręgosłupa ?
Pozdrawiam
Dzień dobry, MR odcinka szyjnego zalecono w celu wykluczenia patologii która może wywoływać zawroty głowy. pozdrawiam