Od około roku z miernym skutkiem leczę zapalenie brzegów powiek ,dysfunkcje gruczołow meiboma i zesp

3 odpowiedzi
Od około roku z miernym skutkiem leczę zapalenie brzegów powiek ,dysfunkcje gruczołow meiboma i zespół suchego oka. Tak brzmi diagnoza kilku okulistow z Poznania. Aktualnie stosuje ikervis miejscowo, krople nawilżające i steryd. Mimo starań nie znam przyczyny mojej dolegliwości . Oczy są zalzawione a brzegi powiek i w sumie całe powieki obrzekniete zaczerwienione i czuję dyskomfort fizyczny i psychiczny. Oczu nie maluje od pół roku. Choroba zaczęła się niewinnie od tzw czerwonego oka potem zaczęły puchnąć powieki najpierw jedno oko potem drugie.Udalo jedynie wyleczyć się zaczerwienienie oczu z obrzekiem powiek dalej mam problem. Porobiłam kilka badań ogólnych ,zbadalam tarczyce byłam u reumatologa ob w normie. W ocenie lekarza rodzinnego jestem zdrowa . Szukam lekarza który specjalizuje się w tego typu schorzeniach oka i powiek. Za sugestie i pomoc gdzie się udać i co zbadać dziękuję. Nadmienie , że dbam o higienę powiek.
Witam,

Jeśli zespół suchego oka i stosowanie częste kropli bez konserwantów jest nieskuteczne zaleca się założenie zatyczki lub operacyjne zamknięcie punktów lzowych.

Wszystko zależy od tego czy głównym powodem jest nieprawidłowy skład łez, nieprawidłowy odpływ....

Najskuteczniejsze na zapalenie brzegów powiek jest utrzymywanie tz higieny powiek.

Pozdrawiam
AM Bilkiewicz-Pawelec
#powieki #okulistykaAnnaMaria
#okulistaUk #okulistaBydgoszcz

Dzień dobry
Bez wątpienia warto pomyśleć o pielęgnacji powiek, przy tego typu objawach jest to bardzo istotna kwestia. Ważne też aby zbyt dłudotrwałym nie stosować sterydów, szczególnie jeśli nie ma ku temu wskazań. Oczywiście najistotniejsza kwestia to znalezienie przyczyny.. Warto porozmawać z lekarzem prowadzącym o badaniu na nużeńca. Kwestia podłoża alergicznego też może być w tym przypadku istotna
Alicja Błażej-Waśkiewicz
Czy był wymaz z worka spojówkowego i badanie w kierunku demodex ?