Od około miesiąca mój 18-letni syn ma bardzo obniżony nastrój, nie ma apetytu. Odchudza się, bo rzec

5 odpowiedzi
Od około miesiąca mój 18-letni syn ma bardzo obniżony nastrój, nie ma apetytu. Odchudza się, bo rzeczywiście miał odrobine nadwagi. Rok temu mój mąż odszedł do 20 lat młodszej dziewczyny. A od pewnego czasu już zupełnie nie kontaktuje się z naszym synem. Syn mówi, ze ma depresje. Ostatnio ogląda horrory i ograniczył spotkania z kolegami. Bardzo martwię się o syna i nie wiem jak mu skutecznie pomóc. Dodam jeszcze, że bezpośrednio po odejściu męża syn był na trzech spotkaniach z psychologiem, który stwierdził, ze nie widzi potrzeby dalszych spotkań. Wtedy jednak mąż jeszcze miał jakiś ( choć już rzadki) kontakt z synem. Proszę o wskazanie gdzie mogę znaleźć profesjonalną i skuteczą pomoc w Warszawie.
Zapraszam na konsultacje.

Witam serdecznie,
Rozwód rodziców jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu( zarówno dla Pani jak i członków rodziny).
Dodatkowo poczucie odrzucenia, z jakim zmaga się aktualnie Pani syn może w przyszłości bardzo rzutować na jego poczucie własnej wartości. Gorąco polecam poszukać dobrego psychoterapeuty(nie psychologa), najlepiej takiego, do którego Pani syn będzie miał zaufanie. Bo to właśnie dobra relacja(poza dobrymi technikami) z psychoterapeutą będzie miała bardzo duży wpływ na pomoc w leczeniu.
Pozdrawiam
Witam. Opisane przez Panią trudności mogą być rozumiane dwojako. Może to być naturalnie przebiegający proces rozwojowy związany z dorastaniem. Wtedy nie należy się niepokoić, co najwyżej obserwować. Może to również być początek rozwijającej się psychopatologii i wtedy należy się martwić i działać (kontakt z psychoterapeutą). Jednak podane przez Panią informacje nie pozwalają na to, aby jednoznacznie rozstrzygnąć. Być może zasadne będą ponowne konsultacje i diagnoza psychoterapeutyczna syna. Trzeba to jednak ustalić z nim.
Proszę znaleźć specjalistę psychoterapeutę przez znany lekarz. Jednakże, to syn musi być zmotywowany do terapii, bo jeśli będzie chodził na nią na siłę, lub ze względu na Panią, to nie przyniesie ona założonego skutku. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Polecam Atelier Terapeutyczne Pani Pauliny Kapiec -Kałużyńskiej, pozdrawim