Od około miesiąca intensywnie wypadają mi włosy. Oszacowałam, że po myciu głowy jest ich około 300 (

1 odpowiedzi
Od około miesiąca intensywnie wypadają mi włosy. Oszacowałam, że po myciu głowy jest ich około 300 (odliczyłam 50 i oszacowałam) plus po kilkukrotnym czesaniu w ciągu dnia może ich być w sumie 400. Biorę leki na obniżenie TSH euthyrox 25 (Zawsze miałam w górnej granicy normy, odkąd biorę jest poniżej połowy) oraz dostinex 0,5mg (pól tabl/tydzień). Ostatnie badania hormonów mam z października. Byłam u fryzjera w grudniu i lutym na farbowaniu. Po drugiej wizycie u fryzjera zauważyłam wypadanie włosów. Byłam już na wizycie u pseudo trychologa, który obejrzał moją skórę głowy kamerką. Pani stwierdziła, że mam głowę niedobrze umytą i to cały problem. Jakkolwiek zobaczyłam skórę głowy i nie widać tam przejaśnień w jednym miejscu. Co może być przyczyną? Co teraz? Wizyta u dermatologa? Jakie warto zrobić wcześniej badania? Hormony?
Najlepiej zgłosić się do dermatologa w celu wykonania badania trichoskopowego - w zależności od stwierdzonego rodzaju łysienia wykonuje się badania.