Od około 10 lat mam duże problemy z pozbywaniem się rzeczy, wyrzucaniem śmieci. Chcąc normalnie wyrz

1 odpowiedzi
Od około 10 lat mam duże problemy z pozbywaniem się rzeczy, wyrzucaniem śmieci. Chcąc normalnie wyrzucić odpady czuję wielki dyskomfort, po wyrzuceniu czuję się bardzo źle psychicznie, łapią mnie stany depresyjne. Dodatkowo często odczuwam "potrzebę" podnoszenia jakiegoś papierka z ziemi, gdy tego nie robię, odczuwam podobne objawy. Zdaję sobie w pełni sprawę z irracjonalności moich zachowań, jednak powstały w ich wyniku zły stan psychiczny jest tak mocny, że jest mi bardzo ciężko normalnie funkcjonować, w wyniku tego wszystkiego zwykłe pójście do pracy czy wyjście z domu powoduje u mnie ogromny wysiłek psychiczny. Czy jest jakiś sposób aby mi pomóc?
Myślę, że skoro objawy męczą już od 10 lat, to nie ma się co zastanawiać tylko udać się do psychiatry :) żeby dokładnie skonsultował i ocenił przyczynę i rodzaj zaburzeń, czy to z kręgu natręctw, lęków, zespól diogenesa, zmiany organicze itd. ? Pewnie zaleci również diagnostykę psychologiczną, somatyczną, może psychoterapię behawioralną. Są również możliwości stosowania psychofarmakoterapii. Pozdrawiam i życzę powodzenia