Od ok pół roku boli mnie policzek z lewej strony, ból idzie od dziąsła do ucha, ciężko określić dokł

1 odpowiedzi
Od ok pół roku boli mnie policzek z lewej strony, ból idzie od dziąsła do ucha, ciężko określić dokładne miejsce. Byłam u stomatologa, periodontologia,laryngologa, neurologa, wszyscy stwierdził że jest ok. Mialam robione zdjęcie panoramiczne szczęki poza tym żadnych innych zdjęć. Ból jest taki że caly czas boli, nie kłóje i nie piecze, czuję caly czas ból w policzku czasem bardziej przy uchu czasem bardziej na środku czasem przy dziasle, dodam jeszcze że czuje że lewe dziąsło jest spuchnięte ale przy otwartej buzi nie widac żeby bylo spuchnięte ale ja to czuje pod jezykiem. Czasem boli tez w uchu. Miałam tez robiony zabieg medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego na bruzdy nosowo wargowe i mniej więcej od tego okresu zaczął sie ból. Lekarz wykonujący zabieg powiedział że to moze byc zapalenie ślinianek laryngolog to wykluczyl. Ból nie pozwala mi sie skupić na niczym innym, boli np 3 dni przestaje na jeden dzień i znowu boli. Nie wiem juz co robic do jakiego specjalisty sie udac i jakie badania wykonać? Proszę o poradę
Może to ból nadmiernie napiętych mieśni żwaczy? Mogą one reagować napięciem w sytuacjach np przewlekłego. stresu, czy tez przy wadach zgryzu. Ból ten nie musi być symetryczny czy nawet obustronny. Inna sprawa - może to neuralgia którejś z gałęzi nerwu trójdzielnego? Jeśli wiąże Pani objawy z wykonanym zabiegiem i ta myśl Pani ciąży - może warto zdecydować się na rozpuszczenie kwasu? Pytanie czy jest to faktyczna przyczyna czy zabiegł zbiegł się w czasie z pojawieniem się bólu. Warto również rozważyć fizjoterapeutę takiego z doświadczeniem z pracą z twarzą. :)