Od ok. 3 miesięcy mam natrętne myśli odnośnie tego, że mogę być homoseksualna. Do osób innej orienta

2 odpowiedzi
Od ok. 3 miesięcy mam natrętne myśli odnośnie tego, że mogę być homoseksualna. Do osób innej orientacji nic nie mam, ale sama nie chce nią być. Wyczytałam w internecie o HOCD i się dzięki temu trochę uspokoiłam, ale znów to się nasiliło i ciągle z tyłu głowy mam tą myśl. Sama już nie wiem czy jestem homo i jako wymówki używam nerwicy czy to faktycznie jest nerwica. Do tego wszystkiego dochodzą obrazy. Zawsze gdy tylko zamknę oczy choć tylko na chwilę albo zamyśle się w głowie mam wyobrażenie mnie i mojej znajomej w intymnej sytuacji lub jak siedzi obok mnie itd. dlatego też bardzo ciężko mi jest zasnąć. Muszę się przyznać, że kiedyś oglądałam filmy pornograficzne tylko i wyłącznie z udziałem kobiet (gdyby nie to pewnie nadal by tak było). Na początku myślałam, że to wszystko przez tą kwarantannę i po prostu tęsknie za tą znajomą, ale kiedy wszystko zaczęło powoli wracać do normy mi nic nie przeszło, a wręcz jest jeszcze gorzej. Kiedy widzę ładną kobietę nie mogę "spuścić z niej wzroku" ale nie wiem czym to jest spowodowane i nie mogę stwierdzić czy patrzę na nią, bo jest ładna czy dlatego, że myśle o związku z nią. Dzisiaj miałam też myśli typu "jak na nią spojrzysz będziesz lesbijką" itp. ale może to być spowodowane wmawianiem sobie HOCD jakbym starała zachowywać się jak osoby na to chore. Rozważałam wizytę u psychologa, ale nie mam pojęcia jak powiedzieć o tym rodzicom. Dlatego proszę o pomoc tutaj. Jak sobie samej z tym poradzić? Zawsze byłam pewna, że jestem na 100% hetero, do dzisiaj...
Szkoda, że nie podała Pani wieku w jakim aktualnie jest, ta informacja jest znacząca dla zrozumienia Pani trudności. Myśli dotyczące homoseksualności w Pani przeżyciu wydają się być zagrażające, negatywnie odbierane, wywołujące silny lęk. Jako domysł stawiam hipotezę, że w Pani rodzinie mogłyby być one przyjęte nieprzychylnie, stąd pogląd, że jest złe/niewłaściwe/odmienne. Mam wrażenie, że jest Pani w okresie kształtowania tożsamości, klarowania orientacji seksualnej i same fantazje dotyczące bliskości fizycznej wywołują napięcie. A jeśli są to fantazje dotyczące związku z kobietą uruchamiają w Pani karzący system wartości (pytanie czy to są Pani wartości czy wartości rodziców?) i zachowania nerwicowe. Bardzo Panią zachęcam, do podzielenia się z kimś bliskim swoimi dylematami. Znalezienie bezpiecznej relacji, w której może Pani zrozumieć swoje potrzeby, pragnienia, porozmawiać o nich "po dorosłemu", jako normalnych, znacznie zredukuje poziom odczuwanego lęku i pomoże budować dobre jakościowo relacje w Pani życiu. Zdecydowanie w tej roli widzę terapeutę/psychologa, ale być może Pani wśród najbliższych taką osobę. Jeśli jest Pani osobą niepełnoletnią - zgoda rodziców na opiekę psychologiczną będzie konieczna, ale to od Pani zależy, w jakim stopniu zechce się Pani przed nimi otworzyć na tym etapie.

Życzę powodzenia!
Aleksandra Zaród

Jakiej orientacji by Pani nie była, będzie dobrze. Gdyby jednak obecne rozterki były bardzo uciążliwe zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty. Pozdrawiam