Od niedawna jestem świadom mitomanii na którą choruje, walczę z tym sam ze sobą lecz dalej to robię,

2 odpowiedzi
Od niedawna jestem świadom mitomanii na którą choruje, walczę z tym sam ze sobą lecz dalej to robię, kłamię najczesciej na drobnostkach,malych rzeczach, czegoś nie przekaże albo nie podziele się smutkiem z najbliższymi, na 100 "prawd" wyjdą dwa kłamstwa i załamuje się w tym - zamykam sie na najblizsze osoby i wiem że je ranię na tyle ze nie sa w stanie mi pomóc. Wiem że zaczelo sie to w dzieciństwie gdy moja mama wykrecala sie od prawdy, projektuje te zachowania dalej w swoim juz doroslym zyciu, popelnilem wiele bledów, nie mogę wyjśc z tego ciaglego kłamania. Moja partnerka odeszła ode mnie, bo juz niebyla w stanie wytrzymac ze mną mimo ze mowilem prawde to znalazly sie tematy ktore ukrywalem ktore nie mowilem do konca. W jaki sposób podejśc z tym tematem do psychologa?
Dzień dobry,
Zrobił Pan już duży krok w stronę poprawy swojej sytuacji tj. uświadomił sobie trudność z którą się boryka. Pana opis wskazuje na powstanie mechanizmu, schematu, który być może przejął Pan od mamy a być może rozwinął dalej samodzielnie. O ile wcześniej mógł dawać jakieś korzyści o tyle teraz już Panu nie służy. Ponosi Pan bardzo konkretne konsekwencje. Zachęcam do wizyty u psychologa i omówieniu tego tematu. A w kolejnym kroku podjęcie działań w celu poradzenia sobie z tym problemem.
Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Pytał Pan w jaki sposób podejść z tym tematem do psychologa. Zwyczajnie - w taki sposób, w jaki opowiedział Pan o swojej sytuacji tutaj. Obok siedzi drugi człowiek, który jest po to, aby Panu pomóc. Na wizytę nie trzeba przygotowywać się w żaden szczególny sposób. Świadomość swojego położenia i chęć zmiany są bardzo ważne, bo tworzą przestrzeń na poprawę. Powodzenia!