Od mniej więcej dwóch lat ćwiczylam trochę w domu i biegalam ok 2 razy w tyg po 5-7 km. W maju 2017
1
odpowiedzi
Od mniej więcej dwóch lat ćwiczylam trochę w domu i biegalam ok 2 razy w tyg po 5-7 km. W maju 2017 pojawił się ból w kolanie po stronie środkowej odczuwalny przy cwiczeniu na łyżwiarza tzn. przeskoki z nogi na nogę przypominające jazdę na łyżwach oraz podskokach na jednej nodze. Lekarz stwierdził uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. USG potwierdziło: niewielkie uszkodzenie rogu tylnego. Brałam structum przez 3 mies. Zrobiłam kilku miesięczna przerwę w ćwiczeniach. W tym czasie kolano nie dawało żadnych objawów. Przy próbie powrotu do aktywności przez marszobiegi pojawił się ból ale już inny. Po 20 min aktywności pojawił się ból w przedniej środkowej części kolana. Jakby kolano było zmęczone. Po zakończeniu treningu ból mijał. Również przy próbie ćwiczeń w domu przy np wykrokach czuć nazwałabym to ból zmęczeniowy. W codziennym życiu kolano nie daje żadnych dolegliwości. Czy to może być początek zmian zwyrodnieniowych? Tak sugeruje ortopeda i proponuje zastrzyk z kwasu. Rtg robione we wrześniu 2017 nic nie wykazało, żadnych zmian. USG tez robione we wrześniu oprócz tej łąkotki wykazało jeszcze tylko odczyn płynowy w kaletce gęsiej stopki. Podczas Badania kontrolnego w lutym 2018 Testy łąkotkowe nie powodowały bólu. Co może być przyczyną tych bóli?
Witam,
Objawy pojawiające się po wysiłku są dość typowe dla uszkodzeń łąkotek. Prawdopodobnie po okresie przerwy w treningu doszło do częściowego zagojenia, jednak najczęściej dolegliwości wracają przy większym wysiłku.
Dobrym sprawdzeniem czy jest się czym przejmować jest tzw. "próba kaczego chodu". Proszę spróbować głęboko kucnąć i w pozycji kucznej przejść ok. 10 kroków do przodu. Jeżeli to spowoduje ból, to jest jasny sygnał, żeby się skontaktować z ortopedą. Przy przewlekłych dolegliwościach sugeruję badanie MR i rozważenie potrzeby zabiegu artroskopii.
Pozdrawiam.
Objawy pojawiające się po wysiłku są dość typowe dla uszkodzeń łąkotek. Prawdopodobnie po okresie przerwy w treningu doszło do częściowego zagojenia, jednak najczęściej dolegliwości wracają przy większym wysiłku.
Dobrym sprawdzeniem czy jest się czym przejmować jest tzw. "próba kaczego chodu". Proszę spróbować głęboko kucnąć i w pozycji kucznej przejść ok. 10 kroków do przodu. Jeżeli to spowoduje ból, to jest jasny sygnał, żeby się skontaktować z ortopedą. Przy przewlekłych dolegliwościach sugeruję badanie MR i rozważenie potrzeby zabiegu artroskopii.
Pozdrawiam.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Od kilkunastu miesiecy co jakis czas mam napady lęku i nerwicy bóle w klatce drętwienie twarzy i rąk biore leki w razie napadu teraz mam relanium 5mg zaczęłam terapię u psychologa 2wizyty dopiero .Mam pytanie czy przy nerwicy lękowo- napadowej mozna miec takie bóle w klatce piersiowej i pod zebrami…
- Mam częsty ból ramienia boli tak że nie moge nim ruszyć zwijam się z bólu i nie ogarniam tego co mi dolega
- Mam 30 lat po urodzeniu dziecka i zakończeniu karmienia lekarz zlecił badanie piersi. Zostałam skierowana na badanie usg piersi ponieważ od jakiegoś czasu bolała mnie lewa pierś. Otrzymałam takie wyniki usg: sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W sutku prawym na godz 12 hypoechogeniczna zmiana…
- Robiłam rezonans przysadki mózgowej i wyszedł mi torbiel szyszynki 9x4,5 mm. Czy to coś poważnego bo bardzo się martwię? Jaki jest sposób leczenia? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam
- [Neurotyk o braku miłości?] Witam, jestem od pół roku w stałym związku. Zauważyłam, że od początku miałam obawy i podejrzenia wobec mojego partnera. Kiedy trochę ograniczył swój kontakt , albo delikatnie mnie krytykował odnośnie zachowania to zaczęły sie u mnie pojawiac jakieś lęki oraz pytania…
- Pytanie dotyczy SCHIZOFRENII PROSTEJ. Czy możliwe jest, by pacjent z tą chorobą nie bał się tłumu ludzi, chętnie nawiązywał kontakty z innymi ludźmi, odczuwał euforię/zachwyt/przyjemność, samodzielnie podróżował do innego miasta?
- Ostatni pobyt w szpitalu pozwolił na zdiagnozowanie u mnie cyklotymi, oraz zaburzenia osobowości chwiejnej emocjonalnie. Od kilku miesięcy nie jestem w stanie wyjść z domu sama, ciągle się czegoś boje i bezpiecznie czuję się w łóżku. Mój cykl snu to zarywanie nocy przy całodniowym szybkim rytmie…
- mam bòl w klatce piersiowej takie jakby ucisk biorę tritikon 200 na noc od stycznia ale to bardzo nie pomaga co dalej robić badania wszystkie super
- Czy przy endometrium o wysokości 2 cm u 25 letniej kobiety (ostatnia miesiączka 12 03.18) jest faktycznie konieczny zabieg łyżeczkowania macicy?
- Jak powinna wyglądać wizyta u dermatologa w zwiazku z problemem pryszczy na twarzy?Czy na poczatek zleca się jakies badania zeby stwierdzic jaka jest przyczyna tradziku i wtedy sie ja leczy?czy patrzy sie na rodzaj tradziku i stan skóry i przepisuje leki?czy może wygląda to tak, że sa dostepne…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.