Od miesiaca wypadaja mi strasznie wlosy zaznaczam ze nigdy nie mialam z tym problemu. Dodatkowe obja

1 odpowiedzi
Od miesiaca wypadaja mi strasznie wlosy zaznaczam ze nigdy nie mialam z tym problemu. Dodatkowe objawy to ; lupiez raczej tlusty i przylega rowniez do skory, swedzenie skory najbardziej z tylu glowy,skora jest delikatnie zaczerwieniona i zauwazylam mala krostke .. wlosy sa suche I strasznie sie plącza skora glowy jest wrazliwa na dotyk.. nigdy tak nie mialam. Zaznaczam ze koncem grudnia mialam salmonelle z bardzo wysoka goraczka, lezalam w szpitalu bralam antybiotyk . Zrobilam badania sa w normie oprocz prolaktyny jest podniesiona i niedobor D3 ale biore witaminy. Prosze o pomoc .. zaden lekarz nie przyjmuje☹
Dzień dobry, po trzech miesiącach od przebycia ciężkiej choroby może wystąpić tzw. łysienie telogenowe. Jest ono samoograniczające się, a włosy po jakimś czasie odrastają. W leczeniu można zastosować dostępne w aptekach bez recepty wcierki z 2% minoksidilem (np. Loxon). Tłusty łupież z przeczulicą najczęściej jest spowodowany łojotokowym zapaleniem skóry, żeby sobie pomóc może Pani zakupić w aptece szampon Pirolam lub produkowane przez różne firmy dermokosmetyczne szmpony z linii DS. Korzystny efekt daje również wcieranie w skórę głowy oleju lnianego. Jeżeli preparaty bez recepty nie sprawdzą się, sugeruję zasięgnąć porady doświadczonego dermatologa - wielu pracuje również w trybie telekonsultacji - i stosować zalecone leczenie na receptę. Pozdrawiam.