Od miesiaca mam silne bole głowy taki czasem nie do wytrzymania ,az do wymiotow.Czuje ścisk w głowie

3 odpowiedzi
Od miesiaca mam silne bole głowy taki czasem nie do wytrzymania ,az do wymiotow.Czuje ścisk w głowie i mrowienie i dziwne uczucie trzesienia sie .Najczesciej bol jest w skroniach, ale czesto wedruje od tył glowy . Po tomografii stwierdzony naczyniak jamisty 15mm na prawej półkuli. Na rezonansie sie to potwierdzilo.Podobno to nie dlatego mam te bóle,a to wyszlo tylko przypadkowo. Ci robic gdzie teraz szukac pomocy?
Szanowny Pacjencie,
proponuję znaleźć w swoim sąsiedztwie poradnie leczenia bólów głowy. Takie placówki znajdują się na ogół w sąsiedztwie dużych szpitali akademickich. Pracujący tam neurolodzy powinni opanować tę sytuację.
dr Andrzej Żytkowski

zachować spokój...i PZP
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…

Leczenie bólów głowy zależy od rodzaju bólu i częstotliwości jego występowania. W przypadku rzadkich bólów głowy ( do 4-5 w ciągu miesiąca) podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego.