Od miesiąca mam nagłe zawroty głowy,oczy same mi się zamykają,oblewa mnie zimy pot. Po tym przez oko

10 odpowiedzi
Od miesiąca mam nagłe zawroty głowy,oczy same mi się zamykają,oblewa mnie zimy pot. Po tym przez około 30minut muszę dojść do siebie,nie wiem co się dzieje wokół mnie,nic do mnie nie dociera,jestem nieobecna. Mam wrażenie ze jestem ciałem, ale nie duszą. Badania krwi,moczu,hormony są w porządku.
Dzień dobry Pani/Panu,

Zaprezentowane symptomy są wskazaniem do osobistej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu - który po wstępnym rozpoznaniu objawowym, zadecyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym i leczeniu.

Z życzeniami wszystkiego najlepszego,

Dzień dobry Pani, w pierwszej kolejności należy wykluczyć ewentualne choroby somatyczne np: układu krążenia, nerwowego lub hormonalnego (tarczyca). Jeśli chodzi o problemy natury psychicznej, skupiłbym sie na Pani emocjach i myślach, jakie Pani wtedy towarzyszą. Być może problem jest natury lękowej np są to swego rodzaju ataki paniki.

Serdecznie pozdrawiam i życze miłego dnia
Witam. Warto byłoby najpierw skontaktować się z lekarzem rodzinnym i porobić badania, aby wykluczyć podłoże fizyczne. Jeśli badania będą ok, to będzie znaczyło, że jest to problem natury psychicznej. W tym przypadku zachęcałabym do kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą w celu postawienia prawidłowej diagnozy i przyjrzenia się problemowi. Pozdrawiam
Witam Panią dobrze że Pani zauważa zmiany. Przede wszystkim w pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Będzie wiedział jakie badania zlecić aby wykluczyć dolegliwości u Pani. A następnie zachęcam do wizyty z psychoterapeutą poznawczo behawioralnym w celu zdiagnozowania czy nie ma.Pani ataków paniki.
Jeśli choroby somatyczne są wykluczone, a pojawiają się silne objawy z ciała to znaczy, że z jakichś powodów jest Pani na tym ciele silnie skoncentrowana. Równolegle ważne jest to, że wymienione objawy mogą wskazywać na trudności emocjonalne w wyrażaniu strachu/lęku bądź złości. Pozdrawiam.
Witam,
Należy wykluczyć podłoże somatyczne zawrotów głowy, zatem lekarz rodzinny powinien skierować Panią na konsultację neurologiczną, by wykluczyć choroby ośrodkowego układu nerwowego, laryngologicznego ( choroby związane z narządem równowagi i słuchu i hormonalnego ( choroby tarczycy ). Wskazaniem do psychoterapii/ leczenia farmakologicznego u psychiatry będą ujemne wyniki badań u w/w specjalistów, przede wszystkim zaś Pani motywacja do zrozumienia siebie, swoich emocji, przekonań i sposobów radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.
Pozdrawiam ciepło
Katarzyna Studzińska
Z tego, co Pani napisała - wnioskuję, że jest Pani po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, ponieważ pisze Pani, że badania są w normie. Jeżeli tak jest, to proszę się zastanowić, czy w ostatnim czasie nie zdarzyło się coś dla Pani lub Pani bliskich trudnego i dalej - jeżeli tak jest i objawy będą nadal się utrzymywać warto zastanowić się nad wizytą u psychologa, być może są to objawy silnego stresu.
Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na podłoże emocjonalne, jednak przede wszystkim należy przeprowadzić kolejne badania i pewnie konsultacje z lekarzami specjalistami w kierunku wykluczenia lub potwierdzenia podłoża somatycznego wspomnianych objawów. W wielu schorzeniach somatycznych mogą pojawiać się objawy chwilowego pogorszenia kontaktu z rzeczywistością jak choćby przy schorzeniach kręgosłupa, gdy słabsze jest czucie.
Witam,
Pierwsze kroki warto skierować do lekarza pierwszego kontaktu ewentualnie specjalistów. Jeśli oni wykluczą podłoże somatyczne warto skorzystać z pomocy psychologicznej, być może także farmakologicznej. Opisane objawy mogą występować w zaburzeniach lękowych, co byłoby do zbadania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry. Najpierw należałoby skonsultować się z lekarzem, w celu dokładniejszej diagnostyki tych objawów. Jeśli okaże się, że jest to problem natury psychicznej, wtedy warto zacząć psychoterapię.