Od miesiąca borykam się z tzw. "podwyższonym" zębem z jednej strony u góry. Zaczęło się od zapalenia

1 odpowiedzi
Od miesiąca borykam się z tzw. "podwyższonym" zębem z jednej strony u góry. Zaczęło się od zapalenia dziąsła, potem wyciek z nosa w postaci żółtej wody. Z 6, która rzekomo mnie bolała wg dentystki wszystko ok (to ząb leczony kanałowo), wysłała mnie do laryngologa (podejrzenie zapalenia zatok), a laryngolog z powrotem do dentysty (twierdzi, że to jednak od zęba) na rtg jednak wyszło, że ósemka ładuje mi się w 7 (jeszcze nie wyszła na wierzch mi żadna ósemka). Ponadto od kilku dni w okolicach lewego ucha pojawiła mi się taka jakby kostka wyjeżdżająca podczas otwierania buzi (rodzinny był zdziwiony i powiedział, że jakby wada zgryzu) Czy możliwe jest, że te wszystkie dolegliwości są od tej ósemki? Powoli odchodzę od zmysłów...
Nie. Ósemki nie powodują takich problemów.
Jeżeli ząb wydaje się "za dlugi" świadczy to o problemie zapalnym w TYM zębie. Jeżeli jest wyciek patologiczny z nosa (zatoki) i laryngolog mówi że nie jest to problem laryngologiczny to wykonał bym jeszcze tomografie komputerową (dla pewności) i rozważałbym USUNIĘCIE zęba.
Guzek, kostka przy uchu podczas rozwierania szczęk to głowa żuchwy- nie choroba- struktura anatomiczna.
Powyższe informacje przedstawiam na podstawie mojego doświadczenia zawodowego, bardzo zachęcam do konsultacji na żywo u chirurga stomatologa aby potwierdzić moje sugestie.